Úvod > Co chcete dělat? > Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy
Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

I vy se můžete naučit připravovat suši pod vedením skutečných odborníků. Pokud si objednáte „Suši večer plný překvapení“, čekají vás japonské speciality – samozřejmě včetně suši, které bude navíc připraveno přímo před vašimi zraky i s odborným výkladem.

Jméno Miyabi vyjadřuje styl a eleganci něčeho starého a vytříbeného, které se střetáváním s novým a dosud nepoznaným zdokonalilo. Restuarace Miyabi je nejstarší japonskou restaurací v Praze i v České republice.

Miyabi vznikla se záměrem zprostředkovat hostům japonskou kulturu skrze její kuchyni. Proto se od počátku zabývá  nejen suhi, ale rovným dílem i dalšími japonskými pochoutkami. Nabízí velkou škálu tepelně upravených jídel jednotlivě i jako kombinace v krabičce obento, nebo japonské degustační menu kaiseki inspirované čajovým obřadem. Další zajímavostí je wagashi, tedy tradiční japonské cukrátko převážně z fazolí. Největší úspěchy však slaví v sushi.

Paní Darja Kawasumi, majitelka restaurace, zprostředkovala pracovní stáže našich kuchařů v Japonsku a v Americe. Současný šéfkuchař Marek Hora byl jeden z prvních středoevropanů, co se učili suši přímo v Japonsku. V loňském roce získal II. místo na I. celosvětové suši soutěži v Šizuoce a účastnil se jako první Čech nejprestižnější suši soutěže „Seven Sushi Samurai“ na podzim v Londýně.

Na závěr programu "Sushi večer plný překvapení" obdržíte dárkový balíček se surovinami na kompletní přípravu suši doma, aby jste si nově nabyté vědomosti mohli doma odzkoušet.

Přijďte! Již více jak 15 let nabízíme v Miyabi jedinečný gastronomický a společenský zážitek.

Zobrazit více