Úvod > Kalendář akcí > Alexandra Koláčková – Sedící postava
Festivaly

Alexandra Koláčková – Sedící postava

  • 1. červenec 2020 8:0031. říjen 2021 23:00
Socha je zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny, jde o lavičku v podobě stylizované ženy, které se můžete uvelebit v náručí s knížkou, nebo usednout tváří v tvář blízké osobě v důvěrném hovoru.
Barevné sochařské dílo A. Koláčkové bylo na nádvoří nainstalováno již v souvislosti s loňským mezinárodním sochařským festivalem Sculpture Line a zůstalo zde umístěno dlouhodobě až do festivalu letošního. 
Na Novoměstské radnici prozatím zůstává socha umístěna i nadále.

Alexandra Koláčková (*1964)
Alexandra Koláčková je absolventkou výtvarného oboru Pedagogické fakulty v Olomouci. Charakteristickým specifikem její tvorby jsou zejména barevné velkoformátové plastiky z keramiky a betonu, určené pro veřejný prostor. V řadě projektů však autorka rozšířila spektrum výtvarného působení i na řešení prostoru samotného, čímž se blíží práci architekta či krajináře. Pro její výtvarné pojetí je typická expresivní barevná škála, jednoduché oblé tvarosloví a neutuchající smysl pro hravý element.

Prohlídka je zdarma.

Sochařský festival Sculpture Line představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“.Festival je nejrozsáhlejší akcí v České republice, která podporuje symbiózu sochařství a veřejného prostoru. Sculpture Line je dlouhodobý umělecký projekt, jenž instalací soch do veřejného prostoru rozšiřuje kulturní a umělecký potenciál dané lokality. Vnáší do ní emoce, dává jí novou tvář a ukazuje nové souvislosti. Jeho základní ideou je přiblížit současné umění všem bez rozdílu a napomoci veřejnosti socializovat veřejný prostor.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 10. 2021