Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Czech Design Week 2023
Festivaly

Czech Design Week 2023

Czech Design Week je umělecká přehlídka designu a umění, která má za cíl představit domácí i zahraniční umělce a prezentovat jejich nejzajímavější tvorbu s důrazem na opravdovost a osobní přístup. 10. ročník festivalu, Czech Design Week X, proběhne od čtvrtka 7. do neděle 10. září 2023.
Letošním hlavním zahraničním partnerem festivalu je přehlídka London Design Fair. Ta se uskuteční o dva týdny později, a to od 21. do 24. září 2023 v londýnském Truman Brewery, kde bude mít své zastoupení i český design.

Nezávislá přehlídka Czech Design Week se díky spolupráci s módní přehlídkou We’re Next pro letošní ročník rozšíří o druhý výstavní prostor v nové budově Technologického centra UMPRUM v pražské Mikulandské ulici. Přihlášky pro letošní rok jsou spuštěné, současně s nimi festival spouští nový projekt nazvaný New Generation.
Skrze projekt New Generation se představí v několika tematických instalací jak ve Výstavní síni Mánes, tak v Technologickém centru UMPRUM kurátorská selekce současných děl nadaných studentů a čerstvých absolventů uměleckých a designových oborů. Ti svou tvorbu mohou do projektu také sami přihlašovat do 30. dubna skrze webový formulář.

Projektem New Generation organizátoři navazují na úspěšnou spolupráci s přehlídkou We’re Next, která představuje ty nejinovativnější mladé módní návrháře a studenty vysokých škol a letos v září opět zavítá právě do Technologického centra UMPRUM. „Festival Czech Design Week se na oděvní design tolik nezaměřoval. Jsme rádi za spolupráci s přehlídkou, která se v tomto oboru věnuje mladým talentům a novým tvářím. S týmem We’re Next se navzájem doplňujeme a sdílíme společné hodnoty i nápady,“ uvedl ke spolupráci ředitel festivalu Czech Design Week Lukáš Pipek.

Festival Czech Design Week vstupuje do 10. ročníku důrazem na objevování nových tváří designu, na představení talentovaných nezávislých tvůrců, a také na spolupráce s úspěšnými značkami, které kladou důraz na nejnovější trendy. Chybět nebudou ani pozvaní zahraniční hosté. Tvorba vystavujících se již podruhé představí prostřednictvím panelových instalací v hlavním výstavním prostoru festivalu, kterým je Výstavní síni Mánes. Už loňský ročník totiž potvrdil, že současná tvorba designérů, která často pluje na hranici mezi designem a uměním, patří do galerijního prostoru této ikonické funkcionalistické budovy.

S desetiletým výročím jubilejní Czech Design Week X také spojí i svůj doprovodný program. Ten se zaměří na uplynulou dekádu v českém designu a na jeho budoucnost, trendy i výzvy. Stejně jako v předcházejících ročnících však přinese také celé spektrum nejrůznějších přednášek, debat či workshopů s cílem oslovit a pozvat na festival co nejširší publikum a ukázat, že design i umění je tu pro každého bez výjimky a bez předsudků.

Přihlášky mohou vystavující zasílat do 15. června skrze webový formulář nebo na emailovou adresu: prihlasky@czechdesignweek.com. Tvorbu do projektu New Generation lze zasílat do 30. dubna, v rámci přihlášky stačí dopsat heslo „NEW GENERATION“.

Provozovatel

Czech Design Festival s.r.o.

Galerie Mánes
Masarykovo nábřeží 250/1
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 771 146 609
Email:
info@czechdesignw...
WWW:
https://www.czech...
GPS:
50,079361 14,419753
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Alexandra Koláčková – Sedící postava – Sculpture Line

Socha je zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny, jde o lavičku v podobě stylizované ženy, které se můžete uvelebit v náručí s knížkou, nebo usednout tváří v tvář blízké osobě v důvěrném hovoru.
Praha 2, Praha

Veronika Psotková – Polštáře

Od roku 2015, kdy na Novoměstské radnici vystavovala poprvé své dílo v souvislosti s mezinárodním sochařským festivalem Sculpture Line Veronika Psotková, jsou na nádvoří trvale umístěny její dva obří betonové polštáře, které nádvoří pomáhají vytvořit útulné odpočinkové místo.
Praha 2, Praha

Miranda

Hudba z lisabonské přístavní krčmy, kde zrovna něco s místními slaví námořníci z Kapverd, šansoniéři z Paříže, Afričané a na kus řeči se po cestě z karnevalu zastaví Brazilčané. V noci z toho neusnete, protože neposedná zpěvačka Miranda má rovněž ráda ska, hip hop a flamenco.
Praha 2, Praha

Biograf láska

Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové.
Praha, Praha

Žena za pultem 2 – pult osobnosti

Komedie Petra Kolečka v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse.
Praha, Praha

Ani spolu, ani bez sebe

Jiskření mezi oběma postavami i oběma herci je pro diváky zárukou výtečné zábavy, v níž bezpochyby najdou řadu trefně pojmenovaných situací také ze svých vlastních životů.
Praha, Praha

Krysař

Osudový muzikál Daniela Landy.
Praha, Praha

Kočka v oregánu

Jedna z nejúspěšnějších současných londýnských komedií s Bárou Hrzánovou, Radkem Holubem, Klárou Cibulkovou a Zdeňkem Velenem.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Atelier Bomma

Bomma kombinuje tradiční sklářské řemeslo s moderními technologiemi a designem. Ve spolupráci s nejlepšími českými designéry vytváří ručně foukaná světla. Krása vyladěná do detailu.
Praha, Praha

Činžovní dům Diamant

Kubistický činžovní dům z let 1912–913 byl postaven pravděpodobně podle návrhu Emila Králíčka. Majitelem domu byl malíř, diplomat a spisovatel Adolf Hoffmeister, který zde také žil.
Praha 1, Praha

Herecké workshopy

Workshopy zaměřené na rozvoj osobnosti i talentu účastníků. Pod vedením profesionálů představují tajemství a triky hereckého umění, pro herce i "neherce", začátečníky i pokročilé, dospělé i děti.
Praha 1, Praha

Laser Arena Praha

Laser tag je zábavná, akční, společenská hra plná adrenalinu! Odpočiňte si a dobijte baterky v nové Laser Aréně přímo v centru Prahy.
Praha 1, Praha

Půjčovna deskových her

Deskovky na doma? Vyberte si z naší nabídky her a odneste si jednu nebo dvě domů.
Praha 1, Praha

Black light adventure minigolf – neonový minigolf

První krytý UV neonový adventure minigolf v Čechách je inspirován historií a legendami Prahy a Čech. V unikátním prostředí se snoubí sport, zábava i vzdělání.
Praha 1, Praha

Thai Sun Praha

Přijďte si odpočinout a načerpat blahodárnou energii do nově otevřeného masážního salonu v srdci Prahy. Nechte své myšlenky volně plynout za doprovodu příjemné hudby a vyzkoušejte tradiční thajské masáže.
Praha 1, Praha

Galerie a kavárna Velryba

Kavárna Velryba je restaurace s bohatým výběrem nejen vegetariánských jídel.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Super Tramp Coffee

Super Tramp si zakládá na výběrové kávě z předních evropských pražíren. Nápoje doplňují vyladěnými sladkostmi z vlastní pekárny, které jsou mezi stálými hosty vyhlášené.
Praha 1, Praha

Cukrář Skála – cukrářská továrna 3x v Praze

Cukrářskou továrnu na výrobu zákusků podle receptur Lukáše Skály jsme otevřeli v prosinci 2017 ve Šporkovském paláci, a to s cílem přiblížit nejsladší řemeslo na světě, ukázat výrobní proces cukrárny a nabízet kvalitní zákusy tradičních, ale také zcela inovativních chutí.
Praha 1, Praha

The Nest – moderní asijská kuchyně v Praze

Vydejte se do restaurace, která nabízí autentické asijské recepty v inovativním podání.
Praha 2, Praha

Rodinná pražírna výběrové kávy MamaCoffee Vodičkova

MamaCoffee je pražírna kávy, která provozuje několik pražských kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu.
Praha, Praha

Café Neustadt na nádvoří Novoměstské radnice

Bohémská a věčně živá kavárna na nádvoří Novoměstské radnice.
Praha 2, Praha

Ristorante Pagana

Rodinná italská restaurace Pagana si našla místo v pasáži Olympic, spojující Spálenou a Vladislavovu ulici, nedaleko stanice metra B Národní třída.
Praha 1, Praha

Nebe Cocktail & Music Bar Křemencova

Nezaměnitelnou atmosféru Nebe Křemencova vytváří původní kamenné sklepení ve vyladěné harmonii se stylovým osvětlením a ladnými křivkami baru. Oddělený salonek je oblíbeným místem pro oslavy narozenin, rozlučky se svobodou a jiné soukromé párty.
Praha 1, Praha

Oh Deer Bakery – první cronuty v Praze

Crobliha je výjimečný produkt kombinující donut z croissantového těsta, který se osmaží jako kobliha. Uvnitř i na povrchu je lahodná náplň.
Praha, Praha