Úvod > Aktuality > Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa
Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa

  • Vydáno14. března 2022
V neděli 20. 3. 2022 zaplní Novoměstskou radnici na Karlově náměstí ve druhém pražském obvodu tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival v duchu očekávání jara bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný. Hosté se tak mohou těšit například na poke, buddha bowls, dim sum knedlíčky, speciality z avokáda, čerstvé kozí sýry, mořské plody, první jarní bylinky, výběrovou kávu i řemeslné pivní speciály.
Buddha bowlFestival delikátních chutí, který se koná v neděli 20. března na Novoměstské radnici v duchu očekávání jara, bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný. Přijďte po zimě dočerpat energii, pochutnat si a při troše štěstí užít i první gastronomické chvilky pod širým nebem.

A na co konkrétně se můžete tentokrát těšit? Oblíbený festival v sobě spojuje skvěle dostupnou lokalitu centra města, jedinečnou historickou atmosféru Novoměstské radnice a kulturní vyžití, které skýtá její věž a galerie. Návštěvníci mohou sváteční den nebo procházku Prahou obohatit o dobré jídlo, pití a skvělou atmosféru. Nabídku tu již několik let sestavují tak, aby si na své přišel každý. Milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa. Menu také tentokrát doplní výběrová káva, lahodná vína i další nápoje.
 
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.