Úvod > Aktuality > Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa
Gurmánská turistika

Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa

  • Vydáno27. února 2023
Příchod jara oslaví Novoměstská radnice Festivalem delikátních chutí. Akce navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si na Novoměstskou radnici již zvykli přicházet vychutnat širokou škálu delikátních chutí, lahodných pokrmů i osvěžujících nápojů. Neděle si oblíbila jak radnice, tak její návštěvníci, tak proč u nich i nadále nezůstat? Sezonu food festivalů zahájí tedy 19. března.
Buddha bowlFestival delikátních chutí, který se koná v neděli 19. března 2023 na Novoměstské radnici v duchu očekávání jara, bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný. Přijďte po zimě dočerpat energii, pochutnat si a při troše štěstí užít i první gastronomické chvilky pod širým nebem.

A na co konkrétně se můžete tentokrát těšit? Oblíbený festival v sobě spojuje skvěle dostupnou lokalitu centra města, jedinečnou historickou atmosféru Novoměstské radnice a kulturní vyžití, které skýtá její věž a galerie. Návštěvníci mohou sváteční den nebo procházku Prahou obohatit o dobré jídlo, pití a skvělou atmosféru. Nabídku tu již několik let sestavují tak, aby si na své přišel každý. Milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa. Velkým tématem je pochopitelně i veganství, celková udržitelnost a alternativní směry ve stravování… Menu také tentokrát doplní výběrová káva, lahodná vína i další nápoje.


Vyhlídková věž radnice se probouzí ze zimního spánku

Novoměstská radnicePo gastronomickém festivalu hned v pondělí 20. března v první jarní den se probudí ze zimního spánku radniční vyhlídková věž. Pohled na stověžatou Prahu téměř ze sedmdesátimetrové výšky je skvělým zážitkem. Je zajímavé, že odsud sice dohlédnete až na Pražský hrad, ale řeku Vltavu neuvidíte. Během výstupu na ochoz po 221 schodech nahlédnete i do kaple, která byla po bitvě na Bílé hoře zasvěcena Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi a užijete si tu i výstavy. V bývalém bytě věžníka se nachází stálá expozice o historii Nového Města pražského a panoramatické Praze, a v pokladně věže je umístěna putovní výstava Stopy židovské přítomnosti v Praze 2, na kterou je vstup zdarma, věžní galerie bude od 29. 3. do 13. 4. hostit výstavu fotografií Photocontest a poté budou následovat další výstavy.

Ve 2. patře radnice se již od roku 2011 nachází Neviditelná výstava ukazující návštěvníkům, jaké to je žít bez zraku a když budete mít štěstí, budete moci ve viditelné části výstavy zahlédnout i nenahraditelné pomocníky nevidomých průvodců – jejich vodící psy.  Zajímavé výstavy se konají po celý rok i v Galerii v přízemí. Nyní do 26. března si užijete Doteky krásy dřeva, výstavu soustružnického ateliéru, během které budou probíhat za účasti autorů i ukázky soustružení a od 30. 3. do 23. 4. tu uvidíte výtvarná díla žáků ZUŠ Šimáčkova pod názvem Rozmanitost.
Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.

Další aktuality

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji města

Když v Praze napadne dostatek sněhu na to, aby se dalo sáňkovat, je to skoro příležitost pro slavnostní oblečení a oslavné fanfáry. Letos se zima konečně vydařila a ani portál Kudy z nudy na nic nečeká: zkrátka přinášíme pár tipů, kde si v zimních dnech nejlíp zajezdíte na bobech a sáňkách.
Praha | Zimní sporty

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky