Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Pevnost Dobrošov
Příroda

Naučná stezka Pevnost Dobrošov

Naučná stezka pevnost Dobrošov je dlouhá přibližně 4 km v rovinatém, lehkém terénu a nabízí 8 informačních tabulí. Naučná stezka vás provede od Jiráskovy chaty k pevnosti Dobrošov. Cesta se vine kolem dalších objektů těžkého i lehkého opevnění obranné linie první republiky.
Od Jiráskovy chaty jděte po modře značené silnici až do obce Dobrošov, kde narazíte na rozcestník, který vás nasměruje po prašné cestě stačící se doprava k hlavnímu dělostřeleckému srubu Zelený, kde začíná turistická prohlídka. Čekání na prohlídku tvrzí si můžete zkrátit občerstvením nebo navštívením vojenského muzea. Součástí prohlídky je průchod tunelem do srubu Můstek, kde společná prohlídka končí.

Za Můstkem na louce zahnete doprava směrem na silnici, kde na vás čeká v zatáčce rozcestník Čermenská silnice. Vydejte se doleva směrem na sever, kde jsou umístěny další vojenské objekty. Prvním je srub Polsko a hned za ním srub Hrobka a Jirásek. Naučnou stezku zakončuje srub Jeřáb. Zbývající cesta vás dovede zpět do obce Dobrošov, kde se můžete ubytovat v penzionu Krásné časy.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Dělostřelecká tvrz Dobrošov

Dělostřelecká tvrz Dobrošob
547 01 Náchod
Tel.:
+420 724 120 498
Email:
dobrosov@muzeumna...
WWW:
www.pevnostdobros...
GPS:
50,402494 16,202813
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Bonato v Náchodě

Hotel Bonato v Náchodě

Náchod, Královéhradecký kraj
Pivovar Primátor v Náchodě

Pivovar Primátor v Náchodě

Náchod, Královéhradecký kraj
Restaurace Port Artur v Náchodě

Restaurace Port Artur v Náchodě

Náchod, Královéhradecký kraj