!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum motorismu ve Znojmě
Kultura

Muzeum motorismu ve Znojmě

Muzeum motorismu ve Znojmě je otevřeno teprve od roku 2008. Vystaveno je zde asi 40 kusů automobilů, dále pak motocykly, jízdní kola, benzínové pumpy, litinové rozcestníky z 30. let 20. století a řidičské průkazy. Prohlídka je možná i s průvodcem a trvá cca 30 minut.

Muzeum se nachází v bývalé elektrárně na břehu řeky Dyje (ulice Koželužská 44, u hospůdky U obří hlavy). Vybudoval a zprovoznil jej nadšenec Jan Drozd.

Na ploše bezmála 1500m2 najdete 40 předválečných automobilů, desítky motocyklů, bicyklů, stabilních motorů. Dále traktory, parní stroje, motory pro pohony mlýnů, benzínové pumpy, smaltované reklamní tabule, kočárky, šlapací autíčka, dětské hračky a další stovky exponátů tykajících se motorismu a to do roku výroby 1950.

Zajímavostí je největší sbírka heverů u nás (možná i v Evropě). Skutečné fandy potěší sbírka dobových prospektů, řidičských průkazů a desítky dalších tiskovin , týkajících se motorismu.

Život všem prostorám vdechují vtipně instalované figuríny v dobovém oblečení a doplňky dokreslujícími atmosféru provozu tehdejší doby: řidiči, cestující, prodejci, policie i chodci. Pro nejmenší návštěvníky je připraveno překvapení v podobě "oživených" maket dítěte, taxikáře atp. a hraček daného období.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 10. 2019