Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental
Rekontrukce Internacional - Golden Prague Hotel, zdroj foto: FB Staroměstská brána
Ubytování

Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Fairmont Golden Prague Hotel (bývalý Intercontinental Prague) je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Do konce roku 2023 prochází generální rekonstrukcí.
Fairmont Golden Prague Hotel byl vystavěn jako hotel Intercontinental v letech 1968–1974 podle projektu atelieru Epsilon. Na projektu pracovali architekti Karel Filsak, Karel Bubeníček a Jaroslav Švec. Stavební parcela byla z části volná plocha po zásahu bombou za 2. světové války a zčásti vznikla demolicí několika domů obrácených dvorní fasádou do Pařížské třídy. Stavební styl, ve kterém je hotel vystavěn je označován za brutalismus.

Bývalý hotel InterContinental Praha v současné době prochází kompletní rekonstrukcí, aby mohl být otevřen na konci 2024 pod ikonickou značkou Fairmont. Hotel bude disponovat s 297 luxusními pokoji a apartmány, nabídne rozsáhlý lázeňský komplex s vnitřním i venkovním bazénem, 3 restaurace, 3 bary a velký taneční sál pro 400 hostů.


Rekonstrukce budovy 2021 – 2023

Fairmont Golden Prague Hotel prochází od roku 2021 celkovou rekonstrukcí. Jedním ze současných požadavků je energetická nenáročnost objektu, který měl v předešlých letech ohromné energetické ztráty. Stavba se nacházela v žalostném stavu nejen ze statického hlediska, ale také v exteriérových i interiérových částech. Původní socialistická výstavba byla provedena nekvalitně a budově nepomohla ani necitlivá částečná rekonstrukce v 90. letech.

Typický beton jako základní materiál doplňují zejména sklo a dřevo v různých formách. Rukama restaurátorů procházejí interiérové prvky a umělecká díla hotelu, který byl koncipován jako „Gesamtkunstwerk“, tedy objekt umělecky pojednaný do každého detailu. Dřevo se do interiérů navrátí v podobě kompozice sloupových soch s názvem Začarovaný les od sochaře Miroslava Hejného a stropních plastik na motivy cechovních erbů od Čestmíra Kafky. Do znovuotevřené střešní restaurace se pak vrátí kovové lustry v podobě shluků zlatých bublin od českého sochaře Huga Demartiniho.

V "novém hotelu" budou zachovány původní čtyři restaurace. Ta v horním patře si ponechá název Zlatá Praha. Zachovala se v ní kovová svítidla v podobě shluku zlacených mosazných bublin od sochaře Huga Demartiniho. Velkolepý výhled na Pražský hrad nabídne vedlejší Sky Bar. V přízemí vedle konferenčního sálu, kde býval restaurant Primátor, zůstane další restaurace s výhledem na Vltavu. Novinkou bude plzeňská restaurace propojená s Dvořákovým nábřežím pomocí lávky pro pěší. V suterénu naleznete sportovní klub s wellness a kavárnou.

ubytování bude stejně jako dříve sloužit druhé až osmé podlaží, k dispozici bude téměř 300 pokojů. Ty dostanou zcela nové moderní interiéry, které navrhne londýnské studio Richmond, jež stojí například za interiérovým designem hotelů Four Seasons nebo Trianonského paláce ve Versailles.

Rekonstrukce hotelu je součástí urbanistického projektu Staroměstská brána, který zahrnuje také revitalizaci okolí a jeho otevření širší veřejnosti. Autorem obnovy i celé architektonické vize Staroměstské brány je architekt Marek Tichý z TaK Architects, který stojí například za rekonstrukcí budovy bývalých Elektrických podniků v Praze na Vltavské. Hotovo by mělo být koncem roku 2023, první hosty by hotel měl přivítat v roce 2024.
 

Restaurace Zlatá Praha

Restaurace Zlatá Praha spolu s venkovní terasou se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague a řadí se k nejlepším požitkům, které může naše hlavní město v oblasti gastronomie nabídnout. Patří také k oceňovaným podnikům Maurerova výběru, gastronomického průvodce ČR.

Hosté zde mohou ochutnat z nabídky jak české, tak i mezinárodní kuchyně spojené s magickou atmosférou pohledu na panoramata pražského Starého Města, jenž jsou zejména v noci opravdu nezapomenutelná. Zárukou spokojenosti je také vysoce profesionální a zkušený personál, který svým hostům připraví neopakovatelný gastronomický zážitek. Tým kuchařů pod taktovkou šéfkuchaře Romana Dolejše, připravuje bohatou nabídku jídel, která vychází vstříc moderním požadavkům z pečlivě vybraných surovin, jenž vám zaručí neopakovatelný kulinářský zážitek.

Narozeninový koncert Patrik Stoupa & Band a Hosté

I letos zpěvák Patrik Stoupa oslaví své narozeniny koncertem na lodi.
Praha 1, Praha

Robert Guttmann – Pražský poutník

Výstava obrazů populárního pražského naivisty z doby první republiky představuje Guttmannovy obrazy, dobové fotografie a dokumenty dochované ve sbírkách Židovského muzea v Praze.
Praha 1, Praha

Finále 5.ročníku Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala 2023

Finále 5.ročníku Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala 2023. Představí se finalisté soutěže za doprovodu Plzeňské filharmonie s dirigentem Chuheiem Iwasakim.
Praha 1, Praha

Dvořákova Praha 2023

16. ročník festivalu, který vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi. Mezi 7. a 25. zářím 2023 uvítá špičkové sólisty, dirigenty, mezinárodně uznávané orchestry i komorní soubory. Těšte se na defilé toho nejkvalitnějšího, co soudobá klasická hudba nabízí.
Praha 1, Praha

Beactive days na Zenspace

Jógový portál zenspace.cz otevře svoji jógovou videotéku v rámci #BEACTIVE DAYS zdarma i bez registrace. Misí ZEN SPACE je najít vám lekce, kurzy a lektory, kteří vám sednou. 23.-24. září si můžete vyzkoušet různé styly jógy i lektory, a vybrat si, co Vám vyhovuje nejlépe.
Praha 1, Praha

Kollert Family

Vynikající klavírista Jiří Kollert společně se svými nadanými syny Eduardem a Richardem v komorní řadě Pražských symfoniků.
Praha 1, Praha

Martin Kasík & Bennewitzovo kvarteto

Bennewitzovo kvarteto společně s klavíristou Martinem Kasíkem v dílech Haydna, Chopina a Šostakoviče.
Praha 1, Praha

Radio Antiqua

Špičkový nizozemský soubor Radio Antiqua zahraje díla barokních skladatelů v rámci cyklu Stará hudba Pražských symfoniků.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

V Blues sklepu se opět skvěle hraje

Blues sklep v centru Prahy nabízí každý večer živou hudbu, příznivé ceny a příjemnou atmosféru. Přijďte se podívat, poslechnout si blues, jazz, folk... a zabavit se.
Praha 1, Praha

W. Spa & fitness v hotelu InterContinental

Fitness club s názvem W. Spa & fitness hotelu InterContinental Praha nabízí téměř 1000 m² s bohatými možnostmi sportovního vyžití a vysokou úrovní poskytovaných služeb.
Praha 1, Praha

Grand Bohemia – největší výletní loď na Vltavě

Nejmodernější a největší motorová loď nejvyšší třídy, která brázdí hladinu řeky Vltavy, nese jméno Grand Bohemia. Tato nádherná jednopalubová loď je "grand" nejen v rámci flotily Pražské paroplavební společnosti a spol. Prague Boats, ale zcela jednoznačně i v celé České republice a střední Evropě.
Praha 1, Praha

Svatba na lodi v srdci Prahy

Chcete-li svůj svazek zpečetit originálním a romantickým způsobem, pak je pro vás svatba na lodi v centru Prahy tou pravou volbou. Toužíte po romantické jedinečné svatbě? Vaši svatbu kompletně zajistíme na palubě jedné z našich lodí a parníků.
Praha 1, Praha

Galerie La Femme v Praze

Galerie La Femme představuje obrazy, grafiky i sochy z ateliérů předních českých výtvarníků vyznávajících motto „Žena jako nekonečná inspirace v umění".
Praha 1, Praha

Prodejna s lokálními výrobky

Útulný obchod s lokálními (českými a slovenskými) značkami. Designové a ručně tvořené produkty, přírodní kosmetika, šperky, dobroty, hračky, káva, čaj a další.
Praha 1, Praha

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.
Praha 1, Praha

Apartmán pro Richarda Hirsche navržený Adolfem Loosem

Adolf Loos vytvořil několik mistrovských děl v Čechách, v nichž je viditelné zjednodušení exteriéru a interiéru. Jednou z jeho prací byl i interiér pro Richarda Hirsche, který byl peripetií osudu přestěhován z Plzně do Prahy-Josefova. Po předchozí domluvě jej můžete navštívit.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zlatá Praha

Restaurace Zlatá Praha s magickým výhledem na Staré Město se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague. Restaurace Zlatá Praha je uzavřena z důvodu rekonstrukce. Přepokládaný termín otevření je začátkem roku 2023.
Praha 1, Praha

Les Moules – největší výběr mušlí v Praze

Kus Belgie přímo v srdci Prahy. Mušle, mořské plody a belgické pivo – vítejte v Les Moules.
Praha 1, Praha

Elements Restaurant na Rašínově nábřeží

Elements Restaurant Prague je zcela nová restaurace, která se nachází v prostorech rekonstruovaného hotelu The President Hotel Prague. Menu restaurace Elements vychází z moderní italské kuchyně, která si ponechává tu nejdůležitější charakteristiku – tedy svou jednoduchost a lehkost.
Praha, Praha

Café Marés

Kavárna a gelaterie nacházející se v centru Prahy.
Praha 1, Praha

Restaurace AsianTemple

V restauraci Asian Temple v Bílkově ulici č. 13 poblíž rušné Pařížské ulice si vychutnáte nejlepší asijské pokrmy.
Praha 1, Praha

Restaurace La Veranda

La Veranda nabízí „šťastné jídlo“. Zdejší kuchaři tím chtějí ukázat, že jídlo vás může naplnit nejen fyzicky, ale především po emoční stránce. Jsou jídla nápaditá, hezky prezentovaná a lehce stravitelná. Jednoduše řečeno, jsou to jídla, která v nás vyvolávají jistotu, že život je krásný!
Praha 1, Praha

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Praha 1, Praha

Apartmá Staré Město Praha by Chateau Mcely

Nový elegantní apartmán v secesním domě na Starém Městě v Praze. Byt o rozloze 180 metrů čtverečných umožňuje dokonalé spojení zážitku se stověžatou Prahou. Výjimečný prožitek romantiky ve dvou i radostné chvíle rodiny s dětmi.
Praha 1, Praha