Úvod > Co chcete dělat? > Hotel InterContinental Prague s restaurací Zlatá Praha
Hotel InterContinental Prague s restaurací Zlatá Praha
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Hotel InterContinental Prague s restaurací Zlatá Praha

Hotel InterContinental Prague je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Restaurace Zlatá Praha spolu s venkovní terasou se nachází v devátém patře hotelu a patří k hvězdným stálicím pražského gastronomického nebe.
Hotel InterContinental byl vystavěn v letech 1968–1974 podle projektu atelieru Epsilon. Na projektu pracovali architekti Karel Filsak, Karel Bubeníček a Jaroslav Švec. Stavební parcela byla z části volná plocha po zásahu bombou za 2. světové války a zčásti vznikla demolicí několika domů obrácených dvorní fasádou do Pařížské třídy

Urbanistický koncept s piazzetou do Pařížské třídy, s odsazením dominantní fasády od eklektické zástavby Pařížské třídy a prostorem před Staronovou synagogou je velkorysou ukázkou integrování hmoty stavby do kontextu zástavby a tak obohacením Prahy.  Stavební styl, ve kterém je hotel vystavěn je označován za brutalizmus. V letech 1992–1995 proběhla pod vedením architekta Romana Kouckého renovace a v roce 2002 byla provedena kompletní obnova interiérů.

Hotel patří do mezinárodní sítě luxusních hotelů InterContinental Hotels Group. Má 375 luxusních pokojů, prezidentské apartmá a dvě restaurace. Z restaurace Zlatá Praha je unikátní výhled na pražské střechy a věže. Součástí hotelu je také Fitness club s názvem W. Spa & fitness
 

Restaurace Zlatá Praha

Restaurace Zlatá Praha spolu s venkovní terasou se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague a řadí se k nejlepším požitkům, které může naše hlavní město v oblasti gastronomie nabídnout. Patří také k oceňovaným podnikům Maurerova výběru, gastronomického průvodce ČR.

Hosté zde mohou ochutnat z nabídky jak české, tak i mezinárodní kuchyně spojené s magickou atmosférou pohledu na panoramata pražského Starého Města, jenž jsou zejména v noci opravdu nezapomenutelná. Zárukou spokojenosti je také vysoce profesionální a zkušený personál, který svým hostům připraví neopakovatelný gastronomický zážitek. Tým kuchařů pod taktovkou šéfkuchaře Romana Dolejše, připravuje bohatou nabídku jídel, která vychází vstříc moderním požadavkům z pečlivě vybraných surovin, jenž vám zaručí neopakovatelný kulinářský zážitek.

Provozovatel

Hotel InterContinental Prague

Pařížská 43/30
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 296 631 111
Email:
prague@icprague.com
WWW:
www.icprague.com
GPS:
50,091734 14,418286
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

2,0 hodiny