Úvod > Co chcete dělat? > Hotel InterContinental Prague

Hotel InterContinental Prague

Ubytování
Hotel InterContinental Prague je luxusní hotel vystavěný v 70. letech, kde hlavním stavebním materiálem byl holý beton a skleněné pásy oken s keramickým obkladem.
Hotel InterContinental byl vystavěn v letech 1968–1974 podle projektu atelieru Epsilon. Na projektu pracovali architekti Karel Filsak, Karel Bubeníček a Jaroslav Švec.

Stavební parcela byla z části volná plocha po zásahu bombou za 2. světové války a zčásti vznikla demolicí několika domů obrácených dvorní fasádou do Pařížské třídy. 

Urbanistický koncept s piazzetou do Pařížské třídy, s odsazením dominantní fasády od eklektické zástavby Pařížské třídy a prostorem před Staronovou synagogou je velkorysou ukázkou integrování hmoty stavby do kontextu zástavby a tak obohacením Prahy.  Stavební styl, ve kterém je hotel vystavěn je označován za brutalizmus.

V letech 1992–1995 proběhla pod vedením architekta Romana Kouckého renovace a v roce 2002 byla provedena kompletní obnova interiérů.

Hotel patří do mezinárodní sítě luxusních hotelů InterContinental Hotels Group. Má 375 luxusních pokojů, prezidentské apartmá a dvě restaurace. Z restaurace Zlatá Praha je unikátní výhled na pražské střechy a věže. Součástí hotelu je také Fitness club s názvem W. Spa & fitness
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019