ÚvodCo chcete dělat?UbytováníFairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental
Rekontrukce Internacional - Golden Prague Hotel, zdroj foto: FB Staroměstská brána
Ubytování

Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Fairmont Golden Prague Hotel (bývalý Intercontinental Prague) je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Prochází generální rekonstrukcí, otevřen by měl být v březnu 2025.
Fairmont Golden Prague Hotel byl vystavěn jako hotel Intercontinental v letech 1968–1974 podle projektu atelieru Epsilon. Na projektu pracovali architekti Karel Filsak, Karel Bubeníček a Jaroslav Švec. Stavební parcela byla z části volná plocha po zásahu bombou za 2. světové války a zčásti vznikla demolicí několika domů obrácených dvorní fasádou do Pařížské třídy. Stavební styl, ve kterém je hotel vystavěn je označován za brutalismus.

Bývalý hotel InterContinental Praha v současné době prochází kompletní rekonstrukcí, aby mohl být otevřen na konci 2024 pod ikonickou značkou Fairmont. Hotel bude disponovat s 297 luxusními pokoji a apartmány, nabídne rozsáhlý lázeňský komplex s vnitřním i venkovním bazénem, 3 restaurace, 3 bary a velký taneční sál pro 400 hostů.


Rekonstrukce budovy 2021 – 2025

Fairmont Golden Prague Hotel prochází od roku 2021 celkovou rekonstrukcí. Jedním ze současných požadavků je energetická nenáročnost objektu, který měl v předešlých letech ohromné energetické ztráty. Stavba se nacházela v žalostném stavu nejen ze statického hlediska, ale také v exteriérových i interiérových částech. Původní socialistická výstavba byla provedena nekvalitně a budově nepomohla ani necitlivá částečná rekonstrukce v 90. letech.

Typický beton jako základní materiál doplňují zejména sklo a dřevo v různých formách. Rukama restaurátorů procházejí interiérové prvky a umělecká díla hotelu, který byl koncipován jako „Gesamtkunstwerk“, tedy objekt umělecky pojednaný do každého detailu. Dřevo se do interiérů navrátí v podobě kompozice sloupových soch s názvem Začarovaný les od sochaře Miroslava Hejného a stropních plastik na motivy cechovních erbů od Čestmíra Kafky. Do znovuotevřené střešní restaurace se pak vrátí kovové lustry v podobě shluků zlatých bublin od českého sochaře Huga Demartiniho.

V "novém hotelu" budou zachovány původní čtyři restaurace. Ta v horním patře si ponechá název Zlatá Praha. Zachovala se v ní kovová svítidla v podobě shluku zlacených mosazných bublin od sochaře Huga Demartiniho. Velkolepý výhled na Pražský hrad nabídne vedlejší Sky Bar. V přízemí vedle konferenčního sálu, kde býval restaurant Primátor, zůstane další restaurace s výhledem na Vltavu. Novinkou bude plzeňská restaurace propojená s Dvořákovým nábřežím pomocí lávky pro pěší. V suterénu naleznete sportovní klub s wellness a kavárnou.

ubytování bude stejně jako dříve sloužit druhé až osmé podlaží, k dispozici bude téměř 300 pokojů. Ty dostanou zcela nové moderní interiéry, které navrhne londýnské studio Richmond, jež stojí například za interiérovým designem hotelů Four Seasons nebo Trianonského paláce ve Versailles.


Proměněné okolí

Rekonstrukce hotelu je součástí urbanistického projektu Staroměstská brána, který zahrnuje také revitalizaci okolí a jeho otevření širší veřejnosti. Autorem obnovy i celé architektonické vize Staroměstské brány je architekt Marek Tichý z TaK Architects, který stojí například za rekonstrukcí budovy bývalých Elektrických podniků v Praze na Vltavské. Záměr přinese i novou horizontální budovu s tělem levitujícím nad plochou náměstí, zelenou střechou a prstencem, který je výzvou pro design skla. Pavilon povede souběžně spolu s Pařížskou ulicí. Vytvoří tak komornější prostor doplněný o parkovou zónu s posezením a vodními prvky.
 

Restaurace Zlatá Praha

Restaurace Zlatá Praha spolu s venkovní terasou se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague a řadí se k nejlepším požitkům, které může naše hlavní město v oblasti gastronomie nabídnout. Patří také k oceňovaným podnikům Maurerova výběru, gastronomického průvodce ČR.

Hosté zde mohou ochutnat z nabídky jak české, tak i mezinárodní kuchyně spojené s magickou atmosférou pohledu na panoramata pražského Starého Města, jenž jsou zejména v noci opravdu nezapomenutelná. Zárukou spokojenosti je také vysoce profesionální a zkušený personál, který svým hostům připraví neopakovatelný gastronomický zážitek. Tým kuchařů pod taktovkou šéfkuchaře Romana Dolejše, připravuje bohatou nabídku jídel, která vychází vstříc moderním požadavkům z pečlivě vybraných surovin, jenž vám zaručí neopakovatelný kulinářský zážitek.

Aktuality

Noc vědců na ČVUT v Praze

Blíží se další ročník popularizačně-naučné akce, kterou pokaždé navštíví tisíce lidí. Noc vědců se letos uskuteční 27. září a tématem je Proměna.
Praha 1, Praha

Nizozemský národní orchestr mladých v Praze!

Po intenzivním období příprav a zkoušení se Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) vydává na své každoroční letní turné po Evropě.
Praha 1, Praha

Iva Bittová & Slovenské spevy

Těžko byste na světě hledali druhou Ivu Bittovou. Způsob hudebního vyjádření je bytostně její. Nesešněrovaný konvencemi, dokonale autentický. Originální. Okamžitě rozpoznatelný.
Praha, Praha

Kouzelná Rybovka Matěje Formana

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby neodmyslitelně patří k českým vánočním svátkům. V režii Matěje Formana však ožívá úplně jinak.
Praha, Praha

Kouzelná Rybovka Matěje Formana

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby neodmyslitelně patří k českým vánočním svátkům. V režii Matěje Formana však ožívá úplně jinak.
Praha, Praha

Večeře v oblacích – Dinner in the Sky Prague 2024

Nejkrásnější zážitek léta! Večeře pořádané až padesát metrů nad zemí, v nichž se dokonale snoubí romantika s adrenalinem a špičkovou gastronomií, opět ozdobí pražskou nabídku netradičních zážitků.
Praha 1, Praha

Výstava Odeda Ezera – Samsovo tajemství

Izraelský typograf Oded Ezer vystaví své výtvarné pojetí obálek dvaceti čtyř knih od autora Řehoře Samsy. Není přitom zcela jasné, zda tyto knihy či jejich údajný autor Řehoř Samsa kdy vůbec existovaly...
Praha 1, Praha

Den židovských památek 2024

Takřka 40 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude otevřeno v neděli 11. srpna 2024 v rámci Dne židovských památek v ČR.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

V Blues sklepu se opět skvěle hraje

Blues sklep v centru Prahy nabízí každý večer živou hudbu, příznivé ceny a příjemnou atmosféru. Přijďte se podívat, poslechnout si blues, jazz, folk... a zabavit se.
Praha 1, Praha

W. Spa & fitness v hotelu InterContinental

Fitness club s názvem W. Spa & fitness hotelu InterContinental Praha nabízí téměř 1000 m² s bohatými možnostmi sportovního vyžití a vysokou úrovní poskytovaných služeb.
Praha 1, Praha

Grand Bohemia – největší výletní loď na Vltavě

Nejmodernější a největší motorová loď nejvyšší třídy, která brázdí hladinu řeky Vltavy, nese jméno Grand Bohemia. Tato nádherná jednopalubová loď je "grand" nejen v rámci flotily Pražské paroplavební společnosti a spol. Prague Boats, ale zcela jednoznačně i v celé České republice a střední Evropě.
Praha 1, Praha

Galerie La Femme v Praze

Galerie La Femme představuje obrazy, grafiky i sochy z ateliérů předních českých výtvarníků vyznávajících motto „Žena jako nekonečná inspirace v umění".
Praha 1, Praha

Prodejna s lokálními výrobky

Útulný obchod s lokálními (českými a slovenskými) značkami. Designové a ručně tvořené produkty, přírodní kosmetika, šperky, dobroty, hračky, káva, čaj a další.
Praha 1, Praha

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.
Praha 1, Praha

Apartmán pro Richarda Hirsche navržený Adolfem Loosem

Adolf Loos vytvořil několik mistrovských děl v Čechách, v nichž je viditelné zjednodušení exteriéru a interiéru. Jednou z jeho prací byl i interiér pro Richarda Hirsche, který byl peripetií osudu přestěhován z Plzně do Prahy-Josefova. Po předchozí domluvě jej můžete navštívit.
Praha 1, Praha

The Owners – zakázkové krejčovství

Krejčovský ateliér, který šije na míru metodou Made to measure. Důležitý je každý detail saka, stejně jako vztah se zákazníky. Nezáleží na tom, zda jste si přišli pro košili, oblek, kostýmek, smoking, frak, šaty, kabát nebo jenom ponožky. Vždy dostanete tu nejvyšší možnou kvalitu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zlatá Praha – uzavřena z důvodu rekonstrukce

Restaurace Zlatá Praha s magickým výhledem na Staré Město se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague. Restaurace Zlatá Praha je uzavřena z důvodu rekonstrukce.
Praha 1, Praha

Les Moules – největší výběr mušlí v Praze

Kus Belgie přímo v srdci Prahy. Mušle, mořské plody a belgické pivo – vítejte v Les Moules.
Praha 1, Praha

Casablanca Sky Bar

Buďte středem pozornosti ve stylovém baru Casablanca Sky Bar na střeše hotelu The President, kde se konají ty nejexkluzivnější oslavy.
Praha 1, Praha

Elements Restaurant na Rašínově nábřeží

Elements Restaurant Prague je zcela nová restaurace, která se nachází v prostorech rekonstruovaného hotelu The President Hotel Prague. Menu restaurace Elements vychází z moderní italské kuchyně, která si ponechává tu nejdůležitější charakteristiku – tedy svou jednoduchost a lehkost.
Praha, Praha

Café Marés

Kavárna a gelaterie nacházející se v centru Prahy.
Praha 1, Praha

Restaurace AsianTemple

V restauraci Asian Temple v Bílkově ulici č. 13 poblíž rušné Pařížské ulice si vychutnáte nejlepší asijské pokrmy.
Praha 1, Praha

Restaurace La Veranda

La Veranda nabízí „šťastné jídlo“. Zdejší kuchaři tím chtějí ukázat, že jídlo vás může naplnit nejen fyzicky, ale především po emoční stránce. Jsou jídla nápaditá, hezky prezentovaná a lehce stravitelná. Jednoduše řečeno, jsou to jídla, která v nás vyvolávají jistotu, že život je krásný!
Praha 1, Praha

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Praha 1, Praha