Úvod > Co chcete dělat? > Občanská plovárna v Praze – event galerie a letní scéna
Kultura

Občanská plovárna v Praze – event galerie a letní scéna

Občanská plovárna je unikátním místem s jedinečnou atmosférou v centru Prahy na břehu Vltavy pod Letenskou plání. Dnes se zde nachází výborná restaurace a event galerie, kde lze uspořádat výjimečné společenské akce.
Občanská plovárna je památkově chráněná budova ve stylu klasicismu na vltavském nábřeží mezi Malou Stranou a Čechovým mostem. Na místě plovárny byla původně zahrada, využívaná v 17. a 18. století jezuitským řádem. V roce 1809 zde vznikla Vojenská plovárna, pravděpodobně nejstarší podobné zařízení v celém Rakousko-Uhersku. Původně sloužila všem občanům společně, ale kvůli sporům si pak Pražané v těsném sousedství postavili v roce 1840 Občanskou plovárnu, která se stala prvními pražskými říčními lázněmi.
 
Během následujících let se plovárna stala místem pro společenská setkávání. Byly přistavěny šatny, restaurace, konaly se zde koncerty a další akce. Na místě vznikla i plavecká škola a pořádaly se zde plavecké a veslařské soutěže. Jako malý chlapec se sem chodil koupat i Franz Kafka se svým otcem, kteří bydleli nedaleko odsud. Dnes zde najdete prvotřídní restauraci, event galerii a divadelní letní scénu. Pro návštěvníky je k dispozici parkování zdarma přímo v areálu.
 

Event galerie

K pořádání akcí v event galerii lze využít několik prostorů – třípodlažní, který je ideální pro firemní konference či večírky či prosklenou galerii, vhodnou pro menší oslavy. Všechny výše uvedené prostory mají přímý přístup na krásnou terasu u řeky.


Letní scéna scéna

Letní scéna scéna a šapitó slouží pro letní koncertní a divadelní představení, ale také pro firemní večírky, eventy, prezentace, svatební obřady, soukromé party apod. Pro návštěvníky je součástí každého představení či soukromé akce catering restaurantu Občanské plovárny, který je vždy přesně nastaven týmem špičkových kuchařů dle požadavku klienta. V rámci divadelních a koncertních akcí realizovaných formou ticketingu divák získá při zakoupení vstupenky voucher na občerstvení, který může uplatnit ve venkovním krytém baru nebo v restauraci Občanské plovárny.

Provozovatel

Občanská Plovárna

U Plovárny 1
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 737 282 464
Email:
event@obcanskaplo...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.obcan...
WWW:
https://scenanapl...
GPS:
50,093095 14,414915
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,0 hodina