Úvod > Co chcete dělat? > Grand Bohemia – největší výletní loď na Vltavě
Grand Bohemia – největší výletní loď na Vltavě
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Grand Bohemia – největší výletní loď na Vltavě

Nejmodernější a největší motorová loď nejvyšší třídy, která brázdí hladinu řeky Vltavy, nese jméno Grand Bohemia. Tato nádherná jednopalubová loď je "grand" nejen v rámci flotily Pražské paroplavební společnosti a spol. Prague Boats, ale zcela jednoznačně i v celé České republice a střední Evropě.
Její kapacita je až 550 osob a nadstandardní je i členění její jediné paluby. Disponuje skleněnou posuvnou střechou, ale navíc část jejího paluby je zakryta pevnou střechou, na niž je možné vystoupit a užívat si výhledy na Prahu. Výkonná klimatizace umožňuje výbornou viditelnost skrz střechu i při deštivém počasí. Grand Bohemia má také lodní bar a salonek ve špičce lodi.

Loď splňuje nejpřísnější ekologické evropské normy na emise a tichý provoz. Plout může nejvyšší rychlostí 20 km/h, výkon motoru má sílu 226 koní, tedy 169 kW/h. Na délku loď měří  73,92 metrů a na šířku 9,59 metrů. Výtlak činí 76,5 tuny. Do české metropole Grand Bohemia připlula v květnu 2018 z loděnice Bolle v německém Derbenu, kde byla opostavena stejně, jako její předchůdkyně – lodě Agnes de Bohemia a Bohemia Rhapsody. Od nich se však liší nejen velikostí, ale také variabilním uspořádáním jediné paluby. Díky němu je jako stvořená pro společenské a firemní akce, na které je možné si ji pronajmout. Pluje také na vyhlídkových plavbách, kde oceníte horní otevřenou palubu s jedinečným rozhledem.

Loď kotví na Dvořákově nábřeží u Čechova mostu, kde je její stabilní přístaviště (molo č. 5). Zde si také můžete zakoupit jízdenky nebo vyzvednout vaši rezervaci. Kancelář je denně otevřena od 9:00 do 22:00 hodin.

Provozovatel

Prague Boats (a Pražská paroplavební společnost)

Dvořákovo nábřeží
Přístaviště Čechův most
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 724 202 505
Tel.:
+420 605 700 007
Email:
info@pragueboats.cz
WWW:
www.prague-boats.cz
GPS:
50,092672 14,418299
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,0 hodina