Úvod > Co chcete dělat? > Šmeralova vila na Sv. Kopečku
Ubytování

Šmeralova vila na Sv. Kopečku

Elegantní Šmeralova Vila s útulnou zahradou se nachází v klidné oblasti Olomouce, v části Svatý Kopeček. Vila nabízí pohodlné a kvalitní ubytovací služby v 6 útulně zařízených pokojích. Těšit se můžete také na posezení v krásné zahradě či na relaxaci ve welness centru.
Dlouhá léta sloužila Šmeralova vila na Svatém Kopečku jako ordinace obvodního lékaře Josefa Šmerala, který zde bydlel se svou rodinou, později byl velký prostor vily využit pro zubní ordinaci a samostatné byty. Nyní mohou zvědavci opět nahlédnout dovnitř a vychutnat si kávu v příjemném prostředí kavárny, která na vás dýchne atmosférou třicátých let, nebo si užít pobyt v penzionu, který nabízí pokoje v poklidném místě uprostřed zeleně s vyhlídkou na celou Olomouc.

Historie Šmeralovy vily je stará více než osmdesát let, před čtyřmi lety se dostala z rukou rodiny Šmeralů a získala nového majitele, který vilu zrekonstruoval a vybudoval zde nejen útulnou kavárnu s rozlehlou zahrádkou, ale také wellness a penzion. Stylová kavárna s dobovými kamny láká především na vůni kávy, na které si tady zakládají. Jako jediní na Moravě nabízí kávu z pražírny Ebel coffee, kterou vlastní Malgorzata Ebel, v nabídce je asi třicet káv z různých zemí. Na výběr je každý den ze dvou druhů káv, aktuálně můžete ochutnat například kávu z Etiopie či Ekvádoru. Kromě kávy si můžete vychutnat také točeného Šeráka, některé z moravských či rakouských vín, mléčné koktejly nebo domácí limonády.   

Vila nabízí zajímavou novinku pro pány – nazvaná poeticky jako džentlmenský klub. Pánové, kteří si chtějí odpočinout od svých dam, tu mohou využít stylový salonek vybavený původním nábytkem a moderní televizí a užít si tu například některý ze sportovních zápasů. Jejich sledování může doprovázet nejen sklenka piva, vína či whisky, ale také doutník nebo partička kulečníku.

A pokud se vaše popíjení protáhne, můžete zde také přespat. Penzion nabízí šest stylově vybavených pokojů pro dvě osoby, z nichž dva mají k dispozici velkou terasu s výhledem na baziliku i celou Olomouc. Každý ubytovaný má k dispozici v zimních měsících hodinu wellness, v létě si zas může bezplatně půjčit kolo. Soukromou vířivku a obě sauny mohou využít i lidé, kteří v hotelu nejsou ubytováni. Je však potřeba objednat se dopředu.

Pokud počasí přeje, lze využít také prostorné zahrádky, která umožňuje ničím nerušený výhled do blízkých lesů. Zvláště romantická je hlavně za tmy, kdy vám popíjení zpříjemňují kromě svitu měsíce také osvícené stromy. 

Provozovatel

Šmeralova vila

Radíkovská 196/31
783 51 Olomouc
Tel.:
+420 607 831 860
Tel.:
+420 727 979 031
Email:
info@smeralovavil...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.smeralovavila...
GPS:
49,631845 17,348199
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin