Úvod > Aktuality > Pivní bar v Praze nabízí speciály i rarity
Gurmánská turistika

Pivní bar v Praze nabízí speciály i rarity

  • Vydáno16. září 2010
Oblíbená pivní turistika od září rozšiřuje svou nabídku v Praze, kde se všem milovníkům a znalcům dobrého českého piva otevřely brány nového pivního baru The Prague Beer Museum. V Dlouhé ulici tak můžete každý den od 12 hodin do 3 do rána ochutnat na třicet značek speciálních piv malých a středně velikých pivovarů.

Na své si zde přijdou všichni fanoušci různých druhů a chutí piv – v nabídce jsou tmavé a světlé ležáky, piva nepasterizovaná, pšeničná nebo s medovou či vanilkovou příchutí atd.

The Prague Beer Museum nabízí 30 druhů čepovaných piv malých a středně velikých pivovarů z celé České republiky. Každá pivo je zde popsané – jeho složení, chuť a pivovar, kde bylo uvařeno. Navíc se tyto značky budou každý měsíc obměňovat, takže vždy bude možno ochutnat něco nového.

V roce 1989 se v České republice vařilo jen jedno speciální pivo, v minulém roce to bylo již více než 178 druhů piv malých pivovarů a dalších 83 netradičních druhů piv velkých pivovarů. A právě zde je je možnost je postupně ochutnat.
 
Pivní bar připravuje i speciální akce – Noc vyprazdňování sudů. Na konci každého měsíce se bude konat „výprodej piva“ tak, aby se uvolnilo místo pro nové značky. V pivním baru se čepují i pivní koktejly, bar také plánuje večery s ochutnávkami piv za přítomnosti sládků nebo různé pivní hry. Pro hosty budou také zajištěny prohlídky pivovarů a pivních lázní.

Tipy na gastronomické zážitky v Praze:
Doba kamenná – baštírna a bavírna – pravěk se vším všudy v centru Prahy
 
V síti restaurací v netradičním jeskynním provedení vám nabídnou pestrou paletu originálních pravěkých pokrmů přímo z ohně a lahodných nápojů. Pravidelná pravěká show se šamanem a jeho tlupou uchvátí každého! Pravěkou párty můžete prožít i přímo u nás nebo si ji objednat i domů.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.

Gurmánské plavby po Vltavě
 
Pojďte netradičně poobědvat nebo povečeřet na některou z našich lodí nebo parníků. Oběd nebo večeři nebo i grilování tak spojíte s okružní nebo vyhlídkovou plavbou po romantické Vltavě.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Jak se v Praze vařilo pivo
 
Cesta pěšky z Nového města přes Staré město a Malou Stranu na Pohořelec s průvodcem. Procházku starou Praho s vyprávěním, o tom jak se v Praze vařilo pivo.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Organizovaná turistika, Pěší turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Pivovarský dům – přijďte ochutnat kávové nebo banánové pivo
 
Ihned po otevření na jaře 1998 se tento minipivovar s restauraci stal jedním z nejoblíbenějších podniků v Praze. Minipivovar, který je součástí a dominantou interiéru restaurace, nabízí minimálně osm druhů piva. Kromě "Štěpána", světlého a tmavého klasického českého ležáku, můžete ochutnat také piva, která jinde nenajdete. Je to na příklad pivo pšeničné, kávové, višňové, kopřivové, banánové nebo minimálně 1 speicál měsíce dle momentální nabídky. Zvláštní specialita je "pivní sekt", zvaný Šamp a pivní aperitiv Black Hill. Kuchyně nabízí po celý den to nejlepší z tradiční české kuchyně. Při přípravě některých pokrmů – od předkrmů k desertům – se používá pivo.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu
 
Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření. U zrodu Pražského kulinářského institutu v lednu 2008 stála mimo jiné velká tradice z dob první republiky. Samozřejmostí jsou také kurzy "šité na míru". Poptávka si vyžádala i zavedení kurzů "absolutních začátků" vaření, a velké popularitě se také začíná těšit Letní škola vaření, zaměřená právě na začínající kuchaře.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Plavby po Vltavě – Parníky Praha

Plavby po Vltavě – Parníky Praha

Pojďte netradičně poobědvat nebo povečeřet na některou z našich lodí nebo parníků. Oběd nebo večeři nebo i grilování tak spojíte s okružní nebo vyhlídkovou plavbou po romantické Vltavě.

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření "šité na míru". U zrodu Pražského kulinářského institutu stála mimo jiné velká tradice z dob první republiky.

Pivovarský dům Benedict v Praze

Pivovarský dům Benedict v Praze

Nově otevřeno od srpna 2022 po rekonstrukci. Naší specialitou jsou jídla, při jejichž přípravě používáme pivo. Jako každá správná pivnice nabízíme také velký výběr menších jídel obzvláště vhodných k posezení nad oroseným půllitrem.