Úvod > Co chcete dělat? > Medvědárium Praha – ráj plyšových medvídků
Kultura

Medvědárium Praha – ráj plyšových medvídků

Medvědárium Praha je jedinečný obchod s opravenými plyšovými medvídky a medvídkové muzeum. Jejich sběratelka Lucie prodává opravené staré plyšové medvědy, které získává nákupem nebo darem. Těm vrátí ztracenou krásu, doplní jim oblečky nebo jiné dekorace a zase je prodá.
Lucie Němcová prostě plyšové medvídky miluje. Ve svém Medvědáriu v pražských Holešóvicích je opravuje, šije a pořádá zajímavé programy pro děti i dospělé, které zahrnují nejrůznější dílny, divadlo, setkávání… apod. Jediný obchod svého druhu v České republice nabízí více než 400 plyšových medvědů nejen v různých oblečcích.
 

Medvědí nemocnice

Kromě medvídků nabízí Medvědárium prostor také začínajícím tvůrcům plyšových hraček i doplňků, a spolupracuje s lokálními obchody poblíž provozovny. Součástí obchodu je také minigalerie plyšových medvědů a „medvědí nemocnice“ – opravna plyšových kamarádů pro veřejnost.

Máte-li starého, poškozeného nebo jinak nemocného medvídka, přineste ho k paní Lucii, která jej opraví, zrestauruje, zrenovuje – prostě uzdraví.  Cena za pobyt a jeho délka v nemocnici se odvíjí podle poškození – základní cena je 250 Kč/hod. + cena použitého materiálu (přibližný odhad ceny vám sdělí "doktorka Medvídková" – Lucie Němcová).

Mimo to tady seženete doplňky s medvědími motivy – knihy, krabičky, šperky, nádobí… vlastně cokoliv, co je spojeno s medvídky.
 

Muzeum medvídků Holešovice

V medvědím muzeu si na své přijdou nejen sběratelé, ale také všichni milovníci ikonické plyšové hračky. Najdete zde expozici historických medvídků ve stáří až sto let, dokonce i medvídka v životní velikosti. Dozvíte se něco z historie, a když budete pozorní a vyplní správně pracovní list k výstavě, dostanete hezkou odměnu. 

Součástí muzea je i malý krámek, kde si lze zakoupit plyšového kamaráda domů, ale i materiály na šití medvídků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021