Úvod > Co chcete dělat? > Aikido Sekai Dojo
Životní styl

Aikido Sekai Dojo

Aikidó patří do skupiny tzv. měkkých bojových umění, což znamená, že nevyžaduje žádné speciální tělesné předpoklady pro jeho trénink. Je vhodné pro naprosto každého jedince, tedy nejen pro muže, ale i ženy, děti a starší adepty. Lze jej cvičit do velmi vysokého věku.
Pravidelný trénink má příznivý vliv na komplexní rozvoj motorických vlastností a je vynikajícím prostředkem na zlepšení a posílení kardiovaskulárního a respiračního systému. Dále obecně přispívá k rozvoji osobnosti, např. získání vnitřní vyrovnanosti, sebedůvěry a sebeúcty, učí nás správné koncentraci a zachování klidu při stresových situacích, ať už při fyzickém napadení (správnému vyhodnocení konfliktní situace a následně adekvátní reakci) či v běžném denním životě obecně.

Důvodů, proč cvičit aikidó je tedy celá řada. Na nejvyšší úrovni můžeme aikidó považovat za dynamickou meditaci, vedoucí ke sjednocení těla a mysli – dosažení duševní dokonalosti, kterou je ztráta vlastního ega. Je pak na každém cvičenci aikidó, jaké má k vlastnímu cvičení důvody. Může to být jen některý z výše uvedených důvodů či všechny dohromady. Díky absenci soupeření s druhými důsledným dodržováním principu nesoutěžení a úcty k člověku pak může být intenzita tréninku pro každého zcela individuální.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 5. 2021