!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Letohrádek Mitrovských v Brně
Zážitky

Letohrádek Mitrovských v Brně

Navštivte místo, kde se scházela brněnská aristokratická smetánka, a které navštívil 8.12.1805 i sám císař Napoleon. Ve freskové výzdobě hlavního sálu můžete objevit i skryté a tajemné symboly zednářské lóže. Přilehlé sály lákají na pravidelné atraktivní výstavy.
Ačkoliv je stavba umělecky velmi hodnotná a nemá na Moravě obdobu, byla veřejnosti dlouho nepřístupná. Nyní ji máte možnost navštívit v rámci různých kulturních akcí - jakými jsou prohlídky historických prostor, komorní koncerty, přednášky apod.

V nejbližším období (zima - jaro 2014) můžete navštívit tyto atraktivní výstavy: Hvězdy stříbrného plátna nebo Vojtěch Kubašta - geniální ilustrátor

Uskutečněte svůj svatební obřad v zámeckém stylu, aniž byste opustili Brno. Můžete zvolit Freskový sál s vymalovanými palmami a pávy, Zrcadlový salonek nebo terasu.

Prostory jsou vhodné pro firemní prezentace, školení, semináře, rauty, bankety apod. Zahájili jsme také pořádání romantických večeří při svíčkách při příležitosti zásnub, výročí seznámení či sňatku nebo narozenin.

Z historie
V průběhu 80. a 90. let 18. století si příslušník starobylého šlechtického rodu Mitrovských – svobodný pán Antonín Arnošt z uherské linie tohoto rodu - nechal v blízkosti augustiniánského kláštera na Starém Brně postavit elegantní stavbu pozdně barokního (klasicizujícího) letohrádku, v tehdy módním dekorativním stylu Ludvíka XVI., který se „nápadně odlišuje od ostatní pozdně barokní architektonické produkce města Brna i celého regionu“ a zároveň je jedinečný na celé Moravě. Letohrádek, jehož autorství není prozatím jednoznačně určeno, plnil funkci tzv. zahradního kasina a krášlil kdysi rozlehlou zahradu hrabat Mitrovských, jejíž součástí byla rovněž oranžérie nebo skleník na ananasy. Letohrádek je stavbou, jejíž ojedinělý stylový charakter bezprostředně souvisí s její funkcí. Je to stavba umělecky velmi kvalitní a vizuálně zajímavá.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
8.5.
Brněnský majáles 2021

Brněnský majáles 2021

Brno, Jižní Morava
10.9.
11.9.
LétoFest Brno 2021

LétoFest Brno 2021

Brno, Jižní Morava
23.7.
25.7.
Festival Mendel

Festival Mendel

Brno, Jižní Morava
23.7.
25.7.
Mendel je...

Mendel je...

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí