Úvod > Co chcete dělat? > Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně
Zážitky

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.
Venkovní expozice Vida centra bude vybudována na celkové ploše 2400 m2. Do venkovní expozice, kterou navrhli architekti z brněnského atelieru VIZAGE, se návštěvníci dostanou skrze současnou expozici vnitřní. Čekají je tu exponáty na třech tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. Mohou se těšit na místo se zelení i vodními prvky, které bude příjemným protipólem k rušnému prostoru uvnitř science centra, příjemným bonusem pak bude výhled na funkcionalistický pavilon A brněnského výstaviště.

Až do září 2019 budou součástí venkovní expozice také dočasné exponáty Obří bublifuk a Živý Obraz od Viléma Friče ze společnosti Artforest. Zajímavostí je, že bublinový stroj využívá ekologicky nezávadnou kapalinu od známého profesionálního bublináře Matěje Kodeše. K vidění a především vyzkoušení bude také H2Orchestra německého hudebníka a umělce Michaela Bradkeho, mimo jiné autora výstavy Zvukohraní, která byla ve VIDA! k vidění před třemi lety. Ve „vodním orchestru“ si může zahrát až padesát zájemců současně a to díky jedinečným mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují k tomu, aby hrály.

Venkovní expozice bude pro veřejnost otevřená od 1. června a její uzavření se plánuje na konec září. Vstupné je součástí vstupenky do celého science centra.
Zobrazit více

Provozovatel

Moravian Science Centre Brno

Křížkovského 554/12
603 00 Brno
Tel.:
+420 515 201 000
Email:
info@vida.cz
WWW:
www.vida.cz
GPS:
49,186378 16,584092
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Vstupné

Cena: 190 Kč

Snížená cena: 110 Kč

Rodinné vstupné: 490 Kč

Poznámka:Vstupné je součástí vstupenky do celého science centra.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Congress Hotel Brno

Congress Hotel Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Hotel Voroněž II Brno

Hotel Voroněž II Brno

Brno, Jihomoravský kraj