Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Kouzlo starých časů – oděvy a doplňky z let 1850-1920
Kultura

Muzeum Kouzlo starých časů – oděvy a doplňky z let 1850-1920

Muzeum Kouzlo starých časů v Praze, na Malé Straně, je zaměřeno na historické oděvy, doplňky a kuriozity z období 1850-1920.
Soukromé Muzeum Kouzlo starých časů ve Valdštejnské ulici na Malé Straně je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci.

V komorním prostředí muzea mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev z let 1850-1920, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací. Vystavené exponáty jsou volně koncipovány tak, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Sbírka
Ojedinělá soukromá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Expozice: V pohybu – od 1. 6. 2022
Muzeum Kouzlo starých časů je vhodné pro laickou i odbornější veřejnost, návštěvníky vždy provází průvodce, který je schopen adekvátně reagovat na dotazy různého zaměření. Pro skupiny od 8 osob je třeba vždy rezervovat termín. Vzhledem ke kapacitě výstavního prostoru a vládním omezením, prosíme, aby si návštěvník vždy rezervoval termín své plánované návštěvy.

Prodejní galerie
Otevřena muzejní prodejní galerie s nabídkou starožitných oděvů, doplňků, textilu a porcelánu z let 1900-1940.