!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Kouzlo starých časů - oděvy a doplňky z let 1850-1920
Kultura

Muzeum Kouzlo starých časů - oděvy a doplňky z let 1850-1920

Muzeum Kouzlo starých časů na Malé Straně je zaměřeno na historické oděvy a doplňky z období 1850-1920.
Soukromé Muzeum Kouzlo starých časů ve Valdštejnské ulici na Malé Straně je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci.

V komorním prostředí muzea mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev z let 1850-1920, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací. Vystavené exponáty jsou volně koncipovány do obrazů, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Sbírka
Ojedinělá soukromá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Muzeum Kouzlo starých časů je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti. Pro skupiny od 8 osob je třeba rezervovat termín. Vzhledem ke kapacitě výstavního prostoru provádíme skupiny o maximálně 15 osobách.

Soukromá sbírka historických oděvů slaví v roce 2020 čtyřicáté výročí svého vzniku. Část exponátů je možné vidět na výstavách v Muzeu Kouzlo starých časů v Praze.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 7. 2020