Úvod > Co chcete dělat? > Klostermannova chata na Modravě
Klostermannova chata na Modravě
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Klostermannova chata na Modravě

Kulturní památka Klostermannova chata byla postavena roku 1924 Klubem československých turistů. Chata dostala název po spisovateli Karlu Klostermannovi, který údajně poklepal na základní kámen. Nově zrekonstruovaný objekt nabízí skvělou kuchyni, relaxaci i zábavu.
Klostermannova chata leží v samotném srdci Šumavy, v malebné vesničce Modrava (990 m n. m). Svou polohou je ideální v zimě na běžky, kdy je zde strojově udržováno množství běžeckých stop, v létě zase na cykloturistiku a turistiku.

Hotel kromě ubytování ve čtyřech typech pokojů, jež jsou vybaveny vlastním soc. zařízením, TV a telefonem, poskytuje rovněž možnost relaxace v podobě biosauny, či stylového salonku s kachlovými kamny. Pro chvíle zábavy můžete využít bowling, billiard, stolní tenis, šipky a různé stolní společenské hry. Pokud cestujete s dítětem, poskytne vám chata zdarma dětskou postýlku a v restauraci jsou připraveny dětské stoličky. Před chatou se nachází dětské hřiště.

Z historie:
Klostermannova chata byla postavena v roce 1924 Klubem československých turistů podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. Vzhledem ke své poloze sloužila chata během druhé světové války říšské branné moci, po válce pak Pohraniční stráži. Poté sloužila k odborové rekreaci zaměstnanců společnosti Škoda Plzeň. Na začátku 90. let minulého století byl objekt ze statických důvodů uzavřen a v roce 1996 byl prohlášen za kulturní památku. Objekt chátral až do roku 2002, kdy započala jeho kompletní rekonstrukce až do roku 2004, kdy byla chata opět zprovozněna.

Provozovatel

Klostermannova chata

Modrava
341 92 Modrava
Tel.:
+420 376 324 256
Tel.:
+420 604 259 090
Email:
info@klostermanno...
Skype:
klostermannovachata
WWW:
www.klostermannov...
GPS:
49,024073 13,499318
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Modrava
 

Vstupné

Cena: 1 550 Kč

Poznámka:Ubytování v menším 2lůžkovém pokoji (1350-1550 Kč/pokoj).

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

U všech kukaček

U všech kukaček

Modrava, Plzeňský kraj
Pivovar Layer – Pivovar Modrava

Pivovar Layer – Pivovar Modrava

Modrava, Plzeňský kraj
Pension Helena Honesová

Pension Helena Honesová

Horská Kvilda, Plzeňský kraj