Úvod > Co chcete dělat? > Polyfunkční dům ABC na Smíchově
Památky

Polyfunkční dům ABC na Smíchově

Objektem 01 začíná řada domů, lemující ulici Plzeňskou v Praze a oddělující nově vznikající náměstí. Autorem stavby je architekt Stanislav Fiala z ateliéru D3A spol. s r.o.
Moderní domy na pražském Smíchově patří k perlám současné architektury. Barevnost objektu 01, který vznikl v letech 1999 – 2002 tvoří přirozené barvy skla, černý rastr rámů a stříbrných žaluzií, stříbrnou krytinou zaoblené střechy, reflektující sluneční paprsky, stejně jako celý hladký plášť domu, v noci naopak propouštějící ven vnitřní světlo ovlivněné barevností interiéru.

Vyšší patra, obsahující pronajímatelné kanceláře, jsou vybavena dvojitou, maximálně prosklenou fasádou, která má eliminovat tepelné a hlavně hlukové zatížení v dané lokalitě. Vnitřní plášť má hustý rastr otevíravých oken, kvůli maximální flexibilitě vnitřního uspořádání. Mezi oběma vrstvami dvojité fasády je instalována clona z horizontálních stříbrných žaluzií, které tvoří na černém pozadí rámů a skel jemnou pavučinu horizontálních proužků.

Sedmé nadzemní podlaží je na všech stranách odstoupené, čímž vzniká na stropě 6. nadzemního podlaží střešní terasa. Zábradlí této terasy tvoří čiré sklo, čímž se absolutně otevírá pohled do okolního města a krajiny. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí