Úvod > Co chcete dělat? > Interaktivní trasa po stopách obrany Brna před Švédy roku 1645
Památky

Interaktivní trasa po stopách obrany Brna před Švédy roku 1645

Mobilní průvodce pro samoobslužnou zábavnou procházku po stopách obrany Brna roku 1645 s úkoly formou hledání indicií a závěrečným testem a tajenkou. Navštívíte hlavní místa obrany Brna a dozvíte se o jejich historii formou textů, audia i videa, budete i trochu pátrat.
Pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o nejslavnější a nejpamátnější kapitole v dějinách města Brna a jeho veliteli francouzského původu, Jean Louis Raduit de Souches, a zároveň si rádi hrají, objevují, luští a těší je že si občas procvičí postřeh a bystrost ducha. Na konci je čeká pocit uspokojení z pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu a to, že získané informace si museli zasloužit a pro finální test či tajenku vyvinuli jisté úsilí.

Zadání čtěte pozorně a hledané slovo či výraz si poznačte do mobilu nebo na papír. Úkoly se nacházejí na objektech, fasádách domů, pomnících atd., je třeba se dívat pozorně. Někdy bude nutné hledané slovo upravit (něco přičíst, odečíst, dát do správného pádu). Rozhodně, tak jak u indicií je až na výjimky nutné se na místo fyzicky dostavit!

Při brněnských okruzích se většinu času budete pohybovat po místech, kde se odehrávaly památné události při obraně Brna před Švédy roku 1645.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí