Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna Air Cafe
Gurmánská turistika

Kavárna Air Cafe

Kromě ovoce a zeleniny se na Zelném trhu v Brně nachází také okouzlující kavárna Air Cafe, jenž vzdává hold českým letcům, kteří hrdinně bojovali za 2. světové války v britském královském letectvu. Atmosféru doplňují dobové fotografie i vzácné artefakty z výstroje našich letců.
Kavárna Air Cafe zahájila svoji činnost 18. října 1999. Již od začátku se snažila svým hostům nabízet kvalitní italskou kávu, dobré pivo a především široký výběr koktejlů ať už alkoholických nebo i nealkoholických. Přes 100 druhů míchaných nápojů a skoro 40 kávových specialit, italské horké čokolády či ledové frappé, valtická vína, kvalitní londýnské giny.

V prostorách kavárny na vás čeká rychlá, profesionální obsluha, originální dobová hudba s nahrávkami orchestrů Karla Vlach či Jaroslava Maliny. Především je ale kladen největší důraz na spojení gastronomie a uctění památky našich hrdinných letců, kteří bojovali během 2. světové války ve Velké Británii.

Jednou z hlavních priorit kavárny Air Cafe je postarat se o to, aby se každý zákazník cítil dobře a rád se vracel. Dominantou baru kavárny Air Cafe je bezesporu obsáhlá nabídka rumů, kterých zde najdete již přes 130 druhů. Ve speciálním rumovém lístku Air Cafe najdete léty prověřenou klasiku, i raritní rumy, které jsou po celém světě dostupné pouze v limitované sérii. Každá lahev rumu má svůj delikátní příběh a historii, proto se Air Cafe specializuje na doporučení rumu přesně podle nálady a chuti každého zákazníka.

Kdo by to jen řekl, že na Zelném trhu můžete ochutnat také kus exotiky v podobě obsáhlého výběru rumů například z Panamy, Venezuely, Guatemaly, Peru či Baham, a přitom nemusíme ani opouštět hranice naší republiky.

Kavárnu Air Cafe naleznete hned po pravé straně vchodu Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně. Mezi novinky, které rozhodně doporučujeme vyzkoušet, patří dezerty z poctivých lokálních cukrářství, jakým je například vyhlášené brněnské Kokino, nebo DorTu. Otevřeno vždy pondělí až sobota od 10 hodin.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 8. 2020
29.5.
27.8.
Biskupský dvůr Open air

Biskupský dvůr Open air

Brno, Jižní Morava
18.5.
3.10.
Trojí život středověké keramiky

Trojí život středověké keramiky

Brno, Jižní Morava
21.9.
26.9.
Serial Killer festival

Serial Killer festival

Brno, Jižní Morava
12.8.
15.8.
Maraton hudby Brno

Maraton hudby Brno

Brno-střed, Jižní Morava