Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna Air Cafe
Gurmánská turistika

Kavárna Air Cafe

Kromě ovoce a zeleniny se na Zelném trhu v Brně nachází také okouzlující kavárna Air Cafe, jenž vzdává hold československým letcům, kteří hrdinně bojovali za 2. světové války v britském královském letectvu. Atmosféru doplňují dobové fotografie i vzácné artefakty z výstroje našich letců.
Kavárna Air Cafe zahájila svoji činnost 18. října 1999. Již od začátku se snažila svým hostům nabízet kvalitní italskou kávu, dobré pivo a především široký výběr koktejlů ať už alkoholických nebo i nealkoholických. Přes 100 druhů míchaných nápojů a skoro 40 kávových specialit, italské horké čokolády či ledové frappé, valtická vína, kvalitní londýnské giny.

V prostorách kavárny na vás čeká rychlá, profesionální obsluha, originální dobová hudba s nahrávkami orchestrů Karla Vlach či Jaroslava Maliny. Především je ale kladen největší důraz na spojení gastronomie a uctění památky našich hrdinných letců, kteří bojovali během 2. světové války ve Velké Británii.

Jednou z hlavních priorit kavárny Air Cafe je postarat se o to, aby se každý zákazník cítil dobře a rád se vracel. Dominantou baru kavárny Air Cafe je bezesporu obsáhlá nabídka rumů, kterých zde najdete již přes 130 druhů. Ve speciálním rumovém lístku Air Cafe najdete léty prověřenou klasiku, i raritní rumy, které jsou po celém světě dostupné pouze v limitované sérii. Každá lahev rumu má svůj delikátní příběh a historii, proto se Air Cafe specializuje na doporučení rumu přesně podle nálady a chuti každého zákazníka.

Kdo by to jen řekl, že na Zelném trhu můžete ochutnat také kus exotiky v podobě obsáhlého výběru rumů například z Panamy, Venezuely, Guatemaly, Peru či Baham, a přitom nemusíme ani opouštět hranice naší republiky.

Kavárnu Air Cafe naleznete hned po pravé straně vchodu Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně. Mezi novinky, které rozhodně doporučujeme vyzkoušet, patří dezerty z poctivých lokálních cukrářství, jakým je například vyhlášené brněnské Kokino, nebo DorTu. Otevřeno vždy pondělí až sobota od 10 hodin.
 

Ubytování a restaurace v okolí

EFI Hostinec Zelňák

EFI Hostinec Zelňák

Brno-střed, Jihomoravský kraj
Podnik café bar v Brně

Podnik café bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Būcheck Brno

Būcheck Brno

Brno, Jihomoravský kraj