!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Central Gallery – Galerie moderního umění v srdci Prahy
Kultura

Central Gallery – Galerie moderního umění v srdci Prahy

Central Gallery je galerie moderního umění v samotném srdci Prahy. Na Staroměstském náměstí, nejvýznamnějším místě, kde se v hlavním městě můžete ocitnout, stojí třípodlažní budova se třemi stálými výstavami tří slavných umělců.
Central Gallery je hrdá na to, že může vystavovat díla tak velkých umělců jako jsou právě Salvador Dalí, Alfons Mucha a Andy Warhol. Jejich jména zná každý, ale v galerii moderního umění uvidíte každého z umělců v jiném světle, než je znáte. Věděli jste, že každý z nich má jistou souvislost s Československem nebo českou kulturou?

Dříve měla galerie název GOAP, nyní se jmenuje Central Gallery. Modernizací však neprošel pouze název. Nejnověji je zmodernizované patro Salvadora Dalího, které mapuje všechna pole působnosti proslulého surrealisty.

Expozici přibližující umělcovy sny zhmotněné do stovek grafik, série bronzových soch včetně oné Alenky z pera spisovatele Lewise Carrolla nebo snímku Andaluský pes, který se v galerii promítá ve smyčce, doplňuje pomyslný návrat do reality. Ukazuje, že Dalí se hojně věnoval také reklamě a designu – známé je jeho logo lízátek Chupa Chups nebo flakony parfémů se rty a nosem. Central Gallery připomíná i český odkaz původem katalánského výtvarníka, a to prostřednictvím jeho fotografických portrétů autora Václava Chocholy nebo busty od sochaře Josefa Nálepy.

Zobrazit více