Úvod > Aktuality > První májový den prožijte s Máchou na Petříně
První májový den prožijte s Máchou na Petříně
"> "> "> ">
Zážitky

První májový den prožijte s Máchou na Petříně

  • Vydáno29. dubna 2019
Na 1. květen 2019 připravilo Muzeum hlavního města Prahy v okolí Petřínské rozhledny program pro všechny, kteří se přijdou na Petřín tradičně políbit, ale nejen pro ně. V rámci akce Den s Máchou bude pro návštěvníky připraven bohatý program. Celým dnem bude provádět moderátor, představující Karla Hynka Máchu, který bude v rámci svého vystoupení předčítat verše z Máje.
1. máj květenDen s Máchou na pražském Petříně nabídne pěvecké vystoupení Hany Barbary nebo historický bulvár. Program letos zakončí letní kino, zhlédnutí klasického českého filmu režiséra Martina Friče Kristián.

Po dobu akce se bude možné nechat vyfotografovat s „živým“ Karlem Hynkem Máchou a fotografii si hned odnést domů. Při focení si zájemci budou moci zapůjčit rekvizity v podobě slunečníku, vějířů, kloboučků a podobně.

PetřínBěhem akce si bude možné za drobný poplatek vyrobit originální zamilovaná přáníčka. Na místě bude k zakoupení také občerstvení a další stánky s drobnými dárky. A po celý den budou probíhat soutěže pro zamilované o lákavé ceny, přičemž hlavní výhrou bude romantická večeře pro dva na vyhlídce Petřínské rozhledny.

Celá akce začne v 11:00 a skončí promítáním filmu Kristián, které začíná ve 20:00 hod.
Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy je od června 2020 do podzimu 2023 uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce objektu. Po 120 letech fungování muzea je nezbytné komplexně obnovit interiéry, a to i s technickým a bezpečnostním zařízením. Ostatní budovy muzea jsou pro veřejnost otevřeny.

Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velké

Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velké

Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.