Úvod > Co chcete dělat? > Fotopoint v Turnově
Zážitky

Fotopoint v Turnově

Vůbec první fotopoint v Českém ráji vznikl v Turnově. Turistická atrakce nemá stálé místo, ale pohybuje se různě po městě. Turisté tak mohou objevovat zákoutí města a zároveň pátrat po fotopointu, u kterého se pak mohou vyfotit.
Fotopointy se stávají turistickou atrakcí zajímavých míst. Má to své opodstatnění – jste na výletě, navštěvujete různá místa, a mnohdy ani zpětně nevíte, kde všude jste byli. A když se vyfotíte u takového fotopointu s názvem daného místa, je to nejen dobré pro paměť vaší rodiny, ale v podstatě to volně navazuje na pohlednice, které jste dříve z výletu posílali babičkám či kamarádům.

S nápadem fotopointu v Turnově přišla turnovská rodačka, architektka Nikola Netušilová a navrhla jeho originální ztvárnění. Vlastní fotopoint zpracovala specializovaná firma v Jablonci nad Nisou, na své první místo, náměstí Českého ráje, byl instalován 1. července 2022, jako vůbec první svého druhu v regionu.
 
Je určen jak místním, kteří jsou hrdí na své město, tak turistům, kteří si chtějí na svůj výlet udělat hezkou památku. Fotopoint se během času bude různě pohybovat po městě.

Provozovatel

Regionální turistické informační centrum Turnov

5. května 26
511 01 Turnov
Tel.:
+420 484 803 041
Email:
info@turnov.cz
WWW:
www.infocentrum-t...
GPS:
50,587442 15,158100
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Liberecký kraj
Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Liberecký kraj