Úvod > Co chcete dělat? > Ábelův Mlýn
Gurmánská turistika

Ábelův Mlýn

Vychutnejte si poctivá jídla s důrazem na regionální produkty a čerstvé sezónní suroviny, nedaleko zámku Hrubý Rohozec, ve zrekonstruovaném mlýně, jež uchvátí svou dobovou atmosférou. Dokonalé místo pro milovníky přírody, historie a velmi dobrého jídla.
Ábelův Mlýn je velmi pěkná historicky-památkově chráněná budova, která se nachází v krásné přírodě chráněného území. V blízkosti protéká řeka Jizera a hned vedle zahrádky je cyklo-turistická stezka. Ze zápraží mlýna se autem dostanete do centra Turnova během 6 minut a na kole za 7 minut.

Kromě dech beroucí krajiny vás okouzlí i jídlo, které se zde podává. Ochutnat můžete například místní lažanské mošty, rohozecké pivo nebo třeba jehněčí z nedalekých farem. Jídelní lístek se obměňuje v závislosti na sezóně a nabídce místních dodavatelů až dvakrát týdně. V kuchyni vaří majitel a zároveň šéfkuchař – Josef Šámal s týmem.
Gurmáni si jistě rádi vychutnají domácí tatarský biftek, čerstvé ryby, vegetariánské pokrmy nebo saláty ze zahrádky. Z dezertů pak nesmí chybět čokoládový fondán s vanilkovou zmrzlinou a lesním ovocem nebo tvarohový dort se zakysanou smetanou a ovocem. Široký výběr nápojů v sobě ukrývá rozlévaná, lahvová vína, destiláty a nealkoholické nápoje.

Restaurace je vhodná jak na obědy, tak i večeře. Vhodné pro skupiny i rodiny s dětmi. Pokud chcete být vhodně usazeni, udělejte si rezervaci dopředu. V budoucnu se můžete těšit i na případné ubytování v mlýně.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Rohozecká Restaurace

Rohozecká Restaurace

Turnov, Liberecký kraj