Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Rohozec v Turnově
Gurmánská turistika

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec z Českého ráje vaří pivo dle původní receptury z tuzemských surovin. Voda určená na výrobu piva pochází z vlastních pramenů ve Vazoveckém údolí. Pivovar nabízí několik druhů piva (Skalák, Podskalák atd.), ale i limonády (Malina, Cola, Orange).
Pivovar Rohozec se nachází v Malém Rohozci, okrajové části Turnova. Postavil jej v polovině 19. století nechal rod Ungrů, kteří vlastnili zdejší panství. V roce 1910 přešel do vlastnictví Společnosti hostinských. V roce 1948 byl znárodněn a stal se součástí národního podniku Severočeské pivovary a poté Východočeských pivovarů Hradec Králové. Blýskat na lepší časy se začalo v polovině roku 2004, kdy byla založena nová společnost Pivovar Rohozec, a.s. Byly zahájeny významné investice směřující k zajištění vysoké kvality piva. Toto je asi nejlépe vyjádřeno návratem tradičních značek, které byly populární v 80. letech 20. století. Nyní má pivovar síť restaurací a hospod převážně v Českém ráji. Také mnoho sezónních kiosků čepuje Rohozec.

Současný sortiment zahrnuje: světlé výčepní pivo Podskalák, světlý ležák Skalák 11%,  světlý ležák Premium Skalák 12%, světlé a tmavé speciální pivo Skalák 13%, tmavé výčepní pivo Rohozec X, lehké pivo Skaláczech a nový zimní speciál Pivní punč – ochucené tmavé výčepní pivo. Pivovar také vyrábí tradiční limonády v příchuti cola, orange a malina.

Chcete proniknout do tajů vaření vašeho oblíbeného piva? Prohlédnout si varnu, spilku a ochutnat zlatavý mok přímo ze zdroje? Tak to je pro vás exkurze Pivovaru Rohozec ta pravá zábava na sobotní den! Zkušený průvodce vás zasvětí do historie pivovaru, současného fungování a samozřejmě výrobního procesu. Dostanete se téměř do všech částí útrob pivovaru a finální třešničkou je ochutnávka piva přímo z tanku. Brrr. Pivo a hlavně samotné kvasnice mají rády chlad. Nezapomeňte se tedy teple obléknout, teploty ve sklepení klesají až na 5 stupňů! 

Sezóna prohlídek pivovaru začíná v dubnu a končí v říjnu. Exkurze se konají každou sobotu v 9, 12 a od 15 hodin. Doporučujeme však předchozí rezervaci emailem nebo po telefonu. Minimální počet osob na exkurzi je 10, maximální počet je 25 osob v jednom termínu. Prohlídka není bezbariérová a není přístupná pro děti mladší 10 let. Ochutnávku poskytujeme pouze návštěvníkům starším 18 let.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Rohozecká Restaurace

Rohozecká Restaurace

Turnov, Liberecký kraj
Ubytování na farmě Necpalová

Ubytování na farmě Necpalová

Turnov, Liberecký kraj