Úvod > Co chcete dělat? > Fait Gallery v Brně – galerie současného umění
Kultura

Fait Gallery v Brně – galerie současného umění

Fait Gallery je mladá galerijní instituce, jejíž vznik podnítil a program zaštiťuje brněnský podnikatel Igor Fait. Kromě systematicky budovaného kvalitního výstavního programu je snahou Fait Gallery podporovat rozvoj současného umění.
Fait Gallery se zasazuje o podporu soukromého sběratelství a upevnění sběratelské vrstvy v městě s velkou sběratelskou tradicí. Spoluprací se zahraničními galeriemi podporuje české umělce v možnostech expandovat do zahraničí a zpětně realizací výstav zprostředkovává nejen brněnskému publiku tvorbu zahraničních autorů.

Od března 2016 navázala Fait Gallery v nových prostorách OC Vaňkovka na výstavní činnost své předchůdkyně Adam Gallery a veškeré její aktivity se sloučily na nové adrese Ve Vaňkovce 2. Součástí Fait Gallery je nově kavárna Mutter Café, dílna pro umělce a bookshop ArtMap. Vznikly zde také vhodné prostory pro konzultace v rámci nového projektu Ar-ti:kl – pronájmu uměleckých děl nejmladší generace autorů, který zaštiťuje Fait Gallery.

Výstavní plán zahrnuje výstavní projekty, které pokrývají celé spektrum výtvarného umění 20. a 21. století: etablované autory českého výtvarného umění i současné umění generace nejmladší.

Ubytování a restaurace v okolí

Potrefená Husa Brno

Potrefená Husa Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram Espresso Bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Spirit bar v Brně

Spirit bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj