Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Vaňkovka – nákupní a společenské centrum
Zážitky

Galerie Vaňkovka – nákupní a společenské centrum

Nákupní a společenské centrum Galerie Vaňkovka je vybudováno na ploše 28.800 m2 na kraji historického jádra města Brna, přímo mezi vlakovým a autobusovým nádražím Zvonařka. Moderní nákupní centrum obohacuje obchodní a společenský život v centru Brna.
Industriální architektonická památka byla postavena ve stylu novogotiky. Své jméno získala po svém zakladateli, podnikateli Friedrichu Wannieckovi, který roku 1865 založil malou strojní továrnu na zahradě svého domu. Ta se stala zárodkem budoucího areálu Vaňkovky. Postupem času k továrně přibyla slévárna, kuplovna, hnací parní stroj, kotelna a montážní dílny. Původní Vaňkovka je tak jedním z mnoha objektů. Některé zbytky budov  se staly součástí obchodního centra, které si vyžádalo investici ve výši 100 milionů eur.

Moderní nákupní centrum obohacuje obchodní a společenský život v centru Brna. Podél prosklené nákupní pasáže je v přízemí a v patře umístěno 130 značkových obchodů. V dalších dvou patrech se nachází 1000 parkovacích stání a technické zázemí. Na pasáž přímo navazují dvě lávky pro pěší o celkové délce 130 m. V rámci stavby bylo nově upraveno 23 500 m2 chodníků, cest a zelených ploch a vysázeno 95 vzrostlých stromů.

V Galerii Vaňkovka se pravidelně pořádají také výstavy – fotografií, uměleckých děl, hraček nebo zvířat, módní přehlídky a různé společenské akce. Kromě toho ve Vaňkovce najdete pobočku České spořitelny, Volksbank a Komerční banky včetně bankomatů, přebalovací koutek, WC, dětský koutek v rámci obchodu C & A, přístup k internetu, výtahy, bezbariérový přístup do celého centra, možnost objednání Taxi a další řadu užitečných služeb.

Můžete zde nakoupit potraviny v supermarketu Interspar, pečivo přímo z pekárny nebo biopotraviny. Dále se zde nachází Tchibo prodejna a kavárna, kde kromě vynikající kávy a čerstvého pečiva můžete zakoupit výrobky Tchibo. Kvalitní kávu dostanete také v řadě kaváren a cukráren, něco k zakousnutí nabízí například KFC či McDonald’s. Ve Vaňkovce se nachází řada klenotnictví (např. Klenoty Aurum, Allure), drogerií a parfumerií (dm drogerie, Marionnaud, Yves Rocher), kadeřnictví Klier nebo pobočky mobilních operátorů O2, Vodafone a T-Mobile. Pánové si jistě přijdou na své v prodejnách elektro Datart, Sony centrum či obchodech se sportovním zbožím A3 Sport, A3 Store – Nike, Hervis, Rock Point či Umbro. Dámy neodolají prodejnám značek C & A, Bershka, Esprit, Jeans Club, Kenvelo, Orsay, S.Oliver, Reserved, Deichmann, Mixer či obuv CCC.

Obchody, kina a restaurace v nákupním centru Galerie Vaňkovka mívají většinou otevřeno od 9 do 21 hodin.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram Espresso Bar v Brně

Brno, Jižní Morava
Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram Espresso Bar v Brně

Brno, Jižní Morava
Spirit bar v Brně

Spirit bar v Brně

Brno, Jižní Morava