Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů - Ignis Brunensis 2020
Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů - Ignis Brunensis 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
20.8.
23.8.
+ Přidat foto

Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů - Ignis Brunensis 2020

Kdy 20. srpen 2020 - 23. srpen 2020 Festivaly
Ignis Brunensis chystá program v centru Brna na závěr srpna. Ročník bude 2020 bez soutěžních ohňostrojů, ovšem diváci tak úplně nepřijdou o oblíbené ohňostroje na Brněnské přehradě.
Letošní rok je ve všech oblastech a na všech místech světa poznamenán koronavirovou pandemií. Bohužel se aktuální nastavená opatření a situace nejen na jihu Evropy odrazila i do letošního 23. ročníku mezinárodní ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis. Původně plánovaný termín a program byli pořadatelé nuceni částečně zrušit, ale našli možnosti pro uspořádání alespoň několika dílčích akcí.

O populární festival Ignis Brunensis obyvatelé Brna a jižní Moravy i turisté ale úplně nepřijdou. Produkční tým připravuje ve spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a dalšími partnery upravený čtyřdenní program do centra Brna na druhou polovinu srpna. Předběžný termín, pokud to aktuální situace dovolí, je od čtvrtka 20. srpna do neděle 23. srpna 2020. V přípravě je i ohňostroj nad hradem Špilberkem. Realizace ohňostroje nad hradem je naplánovaná na sobotu 22. srpna ve 22.30 hodin.

Na letošní původní červnové termíny ohňostrojů Ignis Brunensis chystají pořadatelé speciální obsah v internetovém prostoru. A v období květen až září letošního roku se v různých termínech uskuteční pod značkou Ignis festivalu zábavy také některé další původně plánované i mimořádné akce, v souladu s aktuálními podmínkami pohybu osob, prostorovými možnostmi a povoleném shromažďování lidí.


V srpnu Zábava pod hradbami s ohňostrojem nad Špilberkem i Dopravní nostalgií

Jako součást srpnového prodlouženého víkendu Ignis Brunensis s podtitulem Zábava pod hradbami je připravována také Dopravní nostalgie s jízdami historických vozidel MHD (22.-23.8.). Připomene výročí 120 let provozu elektrických tramvají a 90 let provozu autobusů MHD v Brně.
 

Na náměstí Svobody umístí město Brno symbolické srdce

Mottem letošního festivalu zábavy je děkování za pomoc v „koronavirové době". Na brněnské náměstí Svobody bude umístěno symbolické srdce, ke kterému bude moci kdokoliv připojit svůj vzkaz s poděkováním. V době pandemie byla obdivuhodná vlna solidarity, s níž jsme se dnes a denně potkávali. Lidí, kteří byli ochotni s čímkoliv pomoci, ať už šlo o šití roušek, péči o starší sousedy nebo třeba o dobrovolnickou činnost, bylo neskutečné množství. Se stejným nasazením fungovali také všichni v takzvané první linii: lékaři, zdravotníci, záchranáři, policisté, hasiči, strážníci, sociální pracovníci, řidiči hromadné dopravy či prodavači. Organizátoři budou moc rádi, když jim veřejnost bude moci alespoň takto symbolicky poděkovat.
 

Termíny budou organizátoři upravovat podle vývoje situace

Produkční tým Ignis Brunensis, stejně jako všichni pořadatelé, producenti přidružených akcí, vyvíjí velké úsilí, aby se původně připravované akce uskutečnily ještě v letním období v náhradních termínech červen až září. O všech těchto akcích budeme dále průběžně informovat zde na webu. Je ale jasné, že do termínů a plánů může znovu zasáhnout vyšší moc. Také srpnový termíny Zábavy pod hradbami se může podle vývoje situace posunout do září, příp. října.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí