Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Myšina v podchodu pod Hlavním nádražím v Brně
Kultura

Galerie Myšina v podchodu pod Hlavním nádražím v Brně

V podchodu pod brněnským hlavním nádražím vznikla nevšední Galeriie Myšina, která chce přispět k oživení veřejného prostoru města Brna formou kultivovaného street artu. Z místa přezdívaného "myší díra" se stal neobvyklý výstavní prostor, v němž umělci přímo před zraky kolemjdoucích tvoří svá díla.
Projít podchodem pod brněnským Hlavním nádražím už není nepříjemnou nutností. Neoblíbený prostor se totiž proměnil v galerii s názvem Myšina. Šedivé zdi zakryly obří plochy a na ně malovali za plného provozu studenti. Dalšími umělci, kteří svou tvorbou promluví do prostoru podchodu, budou tvůrci vybraných návrhů na téma "Veřejnost a Myšina".

Podchod patří mezi hlavní komunikační tepny v Brně a propojuje historické jádro města s jeho jižní částí. VUT v Brně za podpory Statutárního města Brna a Městské části Brno-střed chce tento prostor zkulturnit prostřednictvím atraktivních forem umění. Tým VUT v Brně proto navrhl vytvořit galerii realizovanou formou velkoplošných panelů instalovaných na vybraných stěnách podchodu. Obsah panelů bude obměňován ve 2 až 3měsíčním cyklu studenty uměleckých oborů a dalšími vybranými umělci.

Jestliže malujete obrazy  a chcete svá díla ukázat veřejnosti, můžete se přihlásit na stránkách projektu. Galerie je otevřena pro všechny umělce, ať už profesionální, nebo ty, kteří svůj talent objevili teprve nedávno. Komise, která bude vybírat vítězná díla, je složena z odborníků a zástupců Vysokého učení technického v Brně.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram Espresso Bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Spirit bar v Brně

Spirit bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
EFI Hostinec Zelňák

EFI Hostinec Zelňák

Brno-střed, Jihomoravský kraj
Café Momenta v Brně na Zelném trhu

Café Momenta v Brně na Zelném trhu

Brno, Jihomoravský kraj