!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Císařská louka – přírodní oáza v Praze
Příroda

Císařská louka – přírodní oáza v Praze

Císařská louka je 1,7 km dlouhý vltavský ostrov v Praze, přístupný mostem ze Smíchova. Mimo jiné se zde nachází restaurace, golfové hřiště, dětské hřiště a nejrůznější sportoviště.
Původně se toto území nazývalo Královská louka. Byl to široký břeh, na němž se pravděpodobně konala velká korunovační hostina Václava II. roku 1297. V 19. století se louka stala oblíbeným výletním místem Pražanů. Konaly se zde společenské akce a sportovní zápasy včetně dostihů. Do konce 19. století se tu rýžovalo zlato.

Císařská louka nabízí ideální podmínky ke sportovnímu vyžití i relaxaci. Nachází se tu rozsáhlá nabídka outdoorových sportovišť – nohejbal, tenis, beach volejbal, lukostřelba či lanové centrum. Dále jsou k dispozici výletní lodě, kánoe, dračí lodě nebo motorové čluny. Dopravit se sem můžete i z centra přívozem.

Pro děti je tu plně vybavené dětské hřiště s oplocením a dětské sportovní aktivity jako například trampolína, mini fotbal a další.

Jedná se o místo, kde se začal poprvé v Čechách hrát golf. A právě proto si zde i dnes můžete golf zahrát.

Restaurace Cinda na Císařské louce nabízí příjemné posezení na zahrádce, v zimní zahradě nebo uvnitř restaurace. Součástí restaurace je dětské hřiště.
Zobrazit více

Provozovatel

Císařská louka

Císařská louka
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 607 691 150
Email:
restaurace@cisars...
WWW:
www.cisarska-louk...
GPS:
50,054883 14,413015
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 4
 

Časová náročnost

2,0 hodiny