!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Vydáno 9. října 2019 Gurmánská turistika
Za dobrou čokoládou už není třeba jezdit až do Belgie. Vydejte se společně s portálem Kudy z nudy po České republice na místa, kde budou čokoládou upokojeny nejen vaše chuťové pohárky.

Čokoláda od října do listopadu

ČokoládaJiž tento víkend, v sobotu 12. října se koná v Táboře Čokoládování - čokoládový festival Muzea čokolády a marcipánu. Přijďte ochutnat čokoládu ve všech jejích skupenstvích, tešit se můžete i na velmi bohatý doprovodný program, kuchařské show plné čokolády i prohlídky muzea. Děti se potkají s Fínou Čokoládou a Čokožroutem.

Od 18. do 20. října se bude mlsat v Praze v Galerii Harfa. Kromě čokoládových delikates se letos můžete těšit i na další laskominy, které obsahují čokoládu, jako jsou třeba vafle, perník nebo bonbony. Největším překvapením ale bude čokoládová zoo! Jedná se o vůbec první čoko-zoo ve střední Evropě! Uvidíte neuvěřitelné čokoládové sochy zvířat v reálné velikosti. Fantastická kouzelná výstava proběhne v rámci pražského Čokoládového festivalu a potrvá až do 28. října.

ČokoládaDalší ročník Čokoládového festivalu na zámku Valtice proběhne od soboty 26. do neděle 27. října. Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Také listopad bude plný čokoládových dobrot a zábavy. Od 2. do 4. listopadu se bude putovní Čokoládový festival konat na Výstavišti Černá Louka v Ostravě. Poté se přesune do Hradce Králové, kde se chystá ČokoFest 8. až 10. listopadu v OC Futurum. Tam bude připraven pestrý program: výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustace, workshopy i nejrůznější vystoupení.

O svátečním víkendu 15. až 17. listopadu si čokoládu užijí mlsalové z Blanska, kde se čokoláda představí v Dělnickém domě.
 

Na Staré Hrady za čokoládou a vínem

PralinkyNejen do města, ale třeba také na hrad se můžete vydat za čokoládou. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady láká o víkendu 12. a 13. 10. 2019 na Babí léto s vínem a čokoládou. Těšit se můžete na čokolády mnoha druhů, chutí, barev a vůní horkých i studených. Starohradským originálem je potom Drakuláda, dračí čokoláda hořká i mléčná. Všechny tyto laskominy budou dostupné vždy v sobotu a neděli od 9:30 do 17:00 hodin.

Pro návštěvníky budou přichystány čtyři zážitkové prohlídkové okruhy, včetně letošní nové trasy Zdravosvět a Dračí království. Mimo čokolád vás čeká také široká nabídka vín a medoviny. V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic - bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.
 

Muzeum čokolády Chocotopia v Praze

čokoládaVše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu Chocotopia - Choco-Story v Celetné ulici se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím?

Zabavte se interaktivními úkoly a aktivitami - pomozte archeologovi odhalit tajemství čokolády a podívejte se na film o její produkci čokolády v kinosále. Zastavte se v čokoládové dílně a sledujte, jak se vyrábí pravé belgické pralinky. Sbíhají se vám sliny? Ochutnávka různých druhů čokolády je zdarma! Muzeum má otevřeno denně od 9:30 do 19:00 hodin, v pátek a sobotu až do 21:00. Vstupné je 390 korun pro dospělého a 250 Kč pro děti.
 

Čokoládový jarmark v Troubelicích

ČokoládaV pořadí již osmý, jarmark v Čokoládovně Troubelice, můžete navštívit v sobotu 12. října. Nebudou chybět prodejní stánky s regionálními dobrotami, přírodní kosmetikou a dalšími zajímavými výrobky. Dále budete mít možnost zakoupit kvalitní mléčné výrobky přímo z farmy, domácí pečivo a kvasový chléb, ručně vyráběná oříšková másla, med a medovinu přímo od včelaře, k dostání bude též levandule pěstovaná na Moravě, malá sýrárna z podhůří Jeseníků vám nabídne několik druhů sýrů, sypané čaje anebo biopovidla a bioslivovice z Josefových biosadů z Troubelic. Jarmark se koná za každého počasí.
Chocotopia - Choco-Story Muzeum čokolády

Chocotopia - Choco-Story Muzeum čokolády

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím?

Další aktuality

4.3.
2020
Farmářské trhy jsou zpět!

Farmářské trhy jsou zpět!

Praha | Gurmánská turistika
25.2.
2020
Břevnov ožije masopustem - v úterý i sobotu

Břevnov ožije masopustem - v úterý i sobotu

Praha | Gurmánská turistika
24.2.
2020
Pražské kavárny – svět, který voní čerstvou kávou

Pražské kavárny – svět, který voní čerstvou kávou

Praha | Gurmánská turistika