Úvod > Aktuality > Za nejrůznějšími druhy čokolád a pralinek na čokoládové festivaly a do muzeí
Za nejrůznějšími druhy čokolád a pralinek na čokoládové festivaly a do muzeí
"> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Za nejrůznějšími druhy čokolád a pralinek na čokoládové festivaly a do muzeí

  • Vydáno20. dubna 2022
Za dobrou čokoládou už není třeba jezdit až do Belgie. Vydejte se společně s portálem Kudy z nudy po České republice na místa, kde budou čokoládou uspokojeny nejen vaše chuťové pohárky.

Na Staré Hrady za čokoládou a vínem

ČokoládaNejen do města, ale třeba také na hrad se můžete vydat za čokoládou. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady láká od 23. dubna do 15. května 2022 na Čokoládové jaro. Těšit se můžete na čokolády mnoha druhů, chutí, barev a vůní. Starohradským originálem je potom Drakuláda, dračí čokoláda hořká i mléčná. Dospěláci se mohou těšit na širokou nabídku vín a medoviny.

Pro návštěvníky jso přichystány čtyři zážitkové prohlídkové okruhy, včetně laskavé pohádkové dobrodružné stezky Zámeckým pohádkovým sklepením, kterou si prochojdete sami vlastním tempem. V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic – bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.
 

Muzeum čokolády Chocotopia v Praze

čokoládaVše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu Chocotopia – Choco-Story v Celetné ulici se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím? Zabavte se interaktivními úkoly a aktivitami - pomozte archeologovi odhalit tajemství čokolády a podívejte se na film o její produkci čokolády v kinosále. Zastavte se v čokoládové dílně a sledujte, jak se vyrábí pravé belgické pralinky. Sbíhají se vám sliny? Ochutnávka různých druhů čokolády je zdarma! Muzeum má otevřeno denně od 10:00 do 19:00 hodin, vstupné je 245 korun pro dospělého a 199 Kč pro děti.
 

Cukrářské slavnosti v Kutné Hoře

ČokoládaÚžasným zážitkem budou první květnovou sobotu 7. 5. 2022 Cukrářské slavnosti v Kutné Hoře. Kochejte se památkami a ochutnejte místní laskominy na ochutnávkové stezce zahrnující zdejší cukráře a kavárny a sladký jarmark. Sbírejte správné odpovědi a nasajte jarně-letní atmosféru během doprovodného programu.
Akce probíhá v historickém centru: v okolí Palackého náměstí a v Barborské ulici. U Hrádku (Barborská 28) bude k dispozici informační stánek akce, kde budou k dispozici mapky s vyznačenými cukrárnami, nabídkou specialit, dalších menu jednotlivých restaurací a informace o doprovodném programu.
 

Čokoládový jarmark v Troubelicích

ČokoládaTradiční jarní jarmark v Čokoládovně Troubelice, můžete navštívit v sobotu 28. května. K zakoupení budou nejen naše čokolády a další výrobky, ale také vybrané dobroty od regionálních výrobců. Rodinná výrobna pravé čokolády na Hané – Čokoládovna Troubelice se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku. K výrobě zde používají pouze kakaové boby, kakaové máslo a panelu – ztuhlou šťávu z cukrové třtiny. V každé tabulce troubelické čokolády můžete ochutnat něco ze vzdáleného Ekvádoru, rozmanité a exotické země Jižní Ameriky, ve spojení s poctivou prací malé české firmy, která si zakládá na kvalitě a osobním přístupu.
 

Do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře

muzeum čokolády táborMuzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Najdete zde také modely vytvořené z čokolády a marcipánu: Mr. Beana v životní velikosti i s jeho autem, Jaromíra Jágra, největší čokoládový vlak u nás, husitský průvod, panenky oblečené do marcipánových šatů, peklo s čerty, kteří vaří čokoládu a mnoho dalšího. V dílnách je možné vyrábět z marcipánu nebo pracovat s čokoládou, koukat cukrářům přímo pod ruce, nebo si objednat komentovanou prohlídku s průvodcem, který vám zajisté řekne spoustu čokoládových novinek. Otevřeno je tu denně od 9:00 do 17:00 hodin, vstupné stojí 220 Kč pro dospělé a 140 Kč pro děti a seniory.
Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím?

Čokoládovna Troubelice

Čokoládovna Troubelice

Rodinná výrobna pravé čokolády na Hané – Čokoládovna Troubelice se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku. Z bývalé hospodářské budovy je dnes výrobna čokolády, balírna, sklad a prodejna.