Úvod > Co chcete dělat? > Centrum umění nových médií Vašulka Kitchen Brno
Kultura

Centrum umění nových médií Vašulka Kitchen Brno

Centrum umění nových médií Vašulka Kitchen Brno je novým prostorem pro výzkum, umělecký experiment a neformální vzdělávání v oblasti umění nových médií.
Tvoří jej studijní archiv Woodyho a Steiny Vašulkových, expozice jejich vybraných děl a studovna. Rovněž se zde konají programy pro veřejnost, přednášky, koncerty, výstavy, prezentace, dílny, projekce a semináře. Centrum umění nových médií zahájilo svou činnost v roce 2018. Jeho posláním je uchovávat a zprostředkovávat tvorbu manželů Vašulkových a rozvíjet jejich odkaz. 

Centrum umění nových médií je dnes jedním z mála specializovaných (neakademických) projektů v této oblasti. Umožňuje veřejnosti přístup do digitálního archivu, mediatéky Vašulkových a zajištuje doprovodné programy, pečuje o archiv a o umělecká díla v naší sbírce, stará se o akvizici a katalogizaci materiálů týkajících se tvorby a života Vašulkových, pokračuje v mapování a reflexi jejich tvorby v širokém kulturním a mezinárodním kontextu, věnuje se i výzkumu a zpracování děl ostatních umělců z oblasti umění nových/elektronických médií. V neposlední řadě poskytuje zázemí pro české i zahraniční výzkumníky, studenty, pedagogy a kurátory a iniciujeme výzkumné projekty a konference.
2.11.
20.11.
Janáček Brno 2022

Janáček Brno 2022

Brno, Jihomoravský kraj
3.11.
6.11.
Veletrhy GO a Regiontour 2022

Veletrhy GO a Regiontour 2022

Brno, Jihomoravský kraj
8.10.
Lettuce

Lettuce

Brno, Jihomoravský kraj
22.10.
Mezcla Cubana

Mezcla Cubana

Brno, Jihomoravský kraj