Úvod > Co chcete dělat? > Znovuzrození české tradice Botas
Zážitky

Znovuzrození české tradice Botas

Oficiální obchod značky BOTAS 66 v Praze, provozovaný designéry značky. Je místem, kde si můžete nejen vyzkoušet všechny modely z aktuální kolekce, ale také nahlédnout do archivu, seznámit se s používanými materiály a vůbec poodhalit kouzlo ikony českého designu.
BOTAS 66 je lifestylový label tradiční české obuvnické značky Botas. Reprezentuje spojení tradičního řemesla se současným designem. Vychází z redesignu ikonického modelu "Classic" z roku 1966, který byl ve své době nejrozšířenější sportovní obuví socialistického Československa. Jeho jednoduchý tvar a nadčasové řešení u nás zlidověly natolik, že se výraz "botasky" stal synonymem pro jakoukoliv sportovní obuv.

Vznik labelu BOTAS 66 byl iniciován v roce 2008 grafickými designéry Janem Klossem a Jakubem Koroušem v rámci školního projektu na pražské UMPRUM. Jeho podstatou byl redesign modelu Classic a návrh zcela nového vizuálního stylu tradiční české značky. S projektem vyhráli první cenu v soutěži European Design Awards a Czech grand design a navázali přímou spolupráci s firmou Botas.

V současné době má BOTAS 66 na kontě 4 tvarové řady navazující na historii značky Botas a přes 100 různých barevných vzorů v unisexových velikostech. Silný odkaz k historické tradici, poctivá domácí výroba a propojení se současným designem jsou hlavní znaky BOTAS 66. Všechny produkty se i nadále vyrábí ve městě Skuteč. Firma BOTAS byla založela v roce 1949.