!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Starý židovský hřbitov na pražském Smíchově
Památky

Starý židovský hřbitov na pražském Smíchově

Starý židovský hřbitov na Smíchově, kterému se někdy také říká Starý radlický, vznikl po otevření pražského ghetta, když se židé začali kolem roku 1787 stěhovat na předměstí. S příchodem na Smíchov bylo nutné založit také hřbitov.
Na území židovského hřbitova se zachovalo úctyhodných šest set náhrobků, které reprezentují převážně barokní sloh. Zajímavostí je datum, do kdy se pohřebišti pohřbívalo. Jako svědectví o posledním pohřbu slouží nejmladší náhrobek, nesoucí rok 1937.

Hřbitov je sice uzavřený, lidé mají ovšem možnost se sem podívat například v rámci vlastivědných vycházek, které pořádá pražská turistická organizace Prague City Tourism. Mimo to je na vstupní bráně také kontakt a po telefonické domluvě je možné si místo projít třeba i s průvodcem.

Hřbitov se ukrývá na zalesněné stráni nad Radlickou ulicí. Pokud se na ono místo hodláte vydat, naleznete jej po vystoupení na autobusové zastávce Kesnerka č. 231.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 10. 2019