Úvod > Co chcete dělat? > Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Životní styl
Sportovně relaxační areál u města Vimperk nabízí vše pro pohodovou dovolenou. Vimperk, město pod Boubínem, město na Zlaté stezce, město bohaté historie je východiskem pro sportovní, turistické i rekreační vyžití.

Šumava poskytuje ideální terény pro cykloturistiku a pěší turistiku.  Má  mnoho přírodních a turistických zajímavostí. Chalupa Barborka a Srub jsou umístěny na hranicích Šumavy.

Naše nabídka:

  • turistika
  • cykloturistika
  • v zimě lyžování a bruslení
  • relaxace ve vířivce či bazénu 8x4 m
  • míčové sporty
  • sběr lesních plodů, houbaření
  • rybolov, honitba

Celodřevěná budova kanadského srubu je umístěna na okraji města Vimperka, mimo přímou zástavbu, na svažitém terénu, na pozemku o rozloze cca 4.000 m2. Je vynikajícím výchozím místem pro turistické, cykloturistické, lyžařské i auto výlety po Šumavě. U srubu je částečně kryté garážové stání, na zadní straně domu je krytá terasa a dětské MM-srub ve Vimperku hřiště. U domu je vyhřívaný bazén o rozměru 6x3x1,2 m. Stylový srubový RD, (suterén-přízemí-patro) je komfortně vybavený, včetně pračky, ledničky,
mrazáku, sporáku, mikrovlnné trouby, kávovaru, myčky nádobí, TV + satelitu, Hifi soupravy, jídelního nádobí a dalším potřebným vybavením.

Chalupa Barborka je vybudována ve stylu šumavské chalupy. Patrový objekt o rozměru cca 20x10 m se nachází na hranici CHKO Šumava, asi 3 km od města Vimperka. Chalupa je plně vybavena pro váš spokojený pobyt. Je ideálním místem pro sportovně i romanticky založené jedince a skupiny. Objekt má v přízemí jídelnu s krbem, která zároveň slouží jako společenská místnost. Chalupa je umístěna na rovinatém pozemku, odděleném od silnice lesním porostem. Součástí areálu je víceúčelové a dětské hřiště, vyhřívaný (květen - září) bazén 8x4x1,5 m, otevřené ohniště, venkovní gril a krytý prostor pro večerní posezení s přáteli u vína. Místo je ideální jako výchozí místo pro turistiku, cykloturistiku a sběr lesních plodů. V zimě je výhodným východiskem na běžecké tratě a sjezdovky v blízkém okolí. Vozidla parkují v areálu chalupy.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 9. 2019