Úvod > Co chcete dělat? > Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava
Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Životní styl
Sportovně relaxační areál u města Vimperk nabízí vše pro pohodovou dovolenou. Vimperk, město pod Boubínem, město na Zlaté stezce, město bohaté historie je východiskem pro sportovní, turistické i rekreační vyžití.

Šumava poskytuje ideální terény pro cykloturistiku a pěší turistiku.  Má  mnoho přírodních a turistických zajímavostí. Chalupa Barborka a Srub jsou umístěny na hranicích Šumavy.

Naše nabídka:

  • turistika
  • cykloturistika
  • v zimě lyžování a bruslení
  • relaxace ve vířivce či bazénu 8x4 m
  • míčové sporty
  • sběr lesních plodů, houbaření
  • rybolov, honitba

Celodřevěná budova kanadského srubu je umístěna na okraji města Vimperka, mimo přímou zástavbu, na svažitém terénu, na pozemku o rozloze cca 4.000 m2. Je vynikajícím výchozím místem pro turistické, cykloturistické, lyžařské i auto výlety po Šumavě. U srubu je částečně kryté garážové stání, na zadní straně domu je krytá terasa a dětské MM-srub ve Vimperku hřiště. U domu je vyhřívaný bazén o rozměru 6x3x1,2 m. Stylový srubový RD, (suterén-přízemí-patro) je komfortně vybavený, včetně pračky, ledničky,
mrazáku, sporáku, mikrovlnné trouby, kávovaru, myčky nádobí, TV + satelitu, Hifi soupravy, jídelního nádobí a dalším potřebným vybavením.

Chalupa Barborka je vybudována ve stylu šumavské chalupy. Patrový objekt o rozměru cca 20x10 m se nachází na hranici CHKO Šumava, asi 3 km od města Vimperka. Chalupa je plně vybavena pro váš spokojený pobyt. Je ideálním místem pro sportovně i romanticky založené jedince a skupiny. Objekt má v přízemí jídelnu s krbem, která zároveň slouží jako společenská místnost. Chalupa je umístěna na rovinatém pozemku, odděleném od silnice lesním porostem. Součástí areálu je víceúčelové a dětské hřiště, vyhřívaný (květen - září) bazén 8x4x1,5 m, otevřené ohniště, venkovní gril a krytý prostor pro večerní posezení s přáteli u vína. Místo je ideální jako výchozí místo pro turistiku, cykloturistiku a sběr lesních plodů. V zimě je výhodným východiskem na běžecké tratě a sjezdovky v blízkém okolí. Vozidla parkují v areálu chalupy.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 8. 2020
Kaple v osadě Na Radosti u Vimperku

Kaple v osadě Na Radosti u Vimperku

Vimperk, Jižní Čechy
Muzeum Vimperska

Muzeum Vimperska

Vimperk, Jižní Čechy
Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Vimperk, Jižní Čechy
Hrad Haselburg ve Vimperku

Hrad Haselburg ve Vimperku

Vimperk, Jižní Čechy