Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Vimperska
Kultura

Muzeum Vimperska

Sbírky Muzea Vimperska jsou součástí Státního zámku Vimperk. V rámci obnovy v letech 2018–2021 vznikly úplně nové expozice, které se zaměřují na témata spojená s Vimperskem (knihtisk, sklářství, atd.).
Do konce roku 2017 mělo Muzeum Vimperska tři stálé expozice (šumavskou přírodu, knihtisk a sklářství) a každý rok pořádalo muzejní i galerijní výstavy. V letech 2018 – 2021 došlo v rámci obnovy vimperského zámku ke zvětšení prostor muzea a vytvoření nových moderních expozic.

Muzeum Vimperska nyní nabízí osmnáct expozic, které svými tématy tvoří rozcestník Vimperkem a jeho nejbližším okolím. Návštěvník se tak může seznámit s Vimperkem jakožto centrem knihtisku a sklářství, prohlédnout si Vimperk a Šumavu očima výtvarných umělců, prohlédnout si církevní umění spojené s Vimperskem nebo si uvědomit tvrdost života na Šumavě v expozicích o bouři z roku 1870 nebo ztracené Šumavě druhé poloviny 20. století.

Muzeum je připraveno také na návštěvu menších návštěvníků a nabízí dětské popisky v expozicích nebo řadu edukačních pomůcek.
Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Vimperk, Jihočeský kraj
Městská zvonice ve Vimperku

Městská zvonice ve Vimperku

Vimperk, Jihočeský kraj
Vycházkový okruh Vimperkem

Vycházkový okruh Vimperkem

Vimperk, Jihočeský kraj