Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zahrada Květnice na pražském Petříně - potěšení pro milovníky trvalek

Zahrada Květnice na pražském Petříně - potěšení pro milovníky trvalek

Příroda
Na vrcholu pražského Petřína s jediných vchodem z odbočky z Růžového sadu k restauraci Nebozízek se nachází jedna z nejpůvabnějších pražských zahrad – Květnice.

Trvalková zahrada vznikla pod ohradní zdí petřínského parku Růžový sad v letech 1935 až 1937. Tehdy ji vytvořili na navážce, na místě bývalých vojenských pozemků. Do zahrady můžete vstoupit pouze z jednoho místa, kovovou branou, kterou objevíte nedaleko Štefánikovy hvězdárny.

Zahrada uzavřená v údolíčku vymezeném hradbami a vysokými stromy na stráni nad Nebozízkem má kouzelnou atmosféru. I dnes je osázena především trvalkami a cibulovinami. A tak už brzy na jaře má svůj velký okamžik, kdy rozkvetou talovíny nebo ladoňky.

Květnice svým stylem připomíná typickou anglickou zahradu – nikoliv park, ale komorní soukromé zahrady u starých venkovských anglických domů, chráněné před očima veřejnosti, svádějící ke chvílím snění a romantickým náladám.

A co vás v zahradě čeká dál? Barevný ohňostroj květů rododendronů a azalek, pivoňky, kosatce, v nejteplejších měsících na vás ze zelených keřů mrkají letničky. Na podzim pak zase astry. Zahradou Květnicí se můžete procházet každý den až do konce října, na noc se ale zavírá.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 7. 2019
27.6.
6.10.
Miloš Spurný: Mizející krajiny

Miloš Spurný: Mizející krajiny

Praha 1, Praha
21.7.
11.8.
Mezinárodní houslové kurzy v Litomyšli

Mezinárodní houslové kurzy v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
9.7.
30.7.
Svatovítské varhanní večery 2019

Svatovítské varhanní večery 2019

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí