Úvod > Co chcete dělat? > V.I.P. prohlídky na Štefánikově hvězdárně
Zážitky

V.I.P. prohlídky na Štefánikově hvězdárně

Individuální (V.I.P.) prohlídka je speciální program určený zejména těm, kdo touží po mimořádném zážitku. Za odpovídající cenu nabízí hvězdárna exkluzivní (soukromou) návštěvu s projekcí pořadu dle vlastního výběru, prohlídkou všech pracovišť a časově neomezené pozorování noční oblohy v kopulích.

Hlavním smyslem působení Štefánikovy hvězdárny je popularizace astronomie. Návštěvníkům nabízí širokou otevírací dobu 6 dní v týdnu po celý rok. Běžnou návštěvu v otevíracích hodinách není třeba předem objednávat.

Termín individuální (V.I.P.) prohlídky je sjednáván individuálně a je možné jej přesouvat (odkládat) s ohledem na počasí. Po celou dobu se návštěvníkům věnuje profesionální astronom.

Individuální prohlídka hvězdárny nabízí:

  • individuální pozorování oblohy velkými dalekohledy – průvodce – profesionální astronom, se návštěvníkům po celou dobu věnuje, vyhledává objekty a podává výklad přizpůsobený zájmu návštěvníků. Lze pozorovat jak planety, či Měsíc, tak i vzdálenější objekty – dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie.
  • projekce naučného pořadu z produkce hvězdárny dle výběru návštěvníků
  • stálou expozici věnovanou přehledu astronomie, historii, astronomickým přístrojům a fyzice doplněnou interaktivními exponáty, fyzikálními pokusy a multimediálním obsahem
  • tematickou výstavu v historickém prostoru přízemí budovy
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Noi

Restaurace Noi

Praha 1, Praha
Luka Lu

Luka Lu

Praha 1, Praha