Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > V.I.P. prohlídky na Štefánikově hvězdárně
Zážitky

V.I.P. prohlídky na Štefánikově hvězdárně

Individuální (V.I.P.) prohlídka je speciální program určený zejména těm, kdo touží po mimořádném zážitku. Za odpovídající cenu nabízí hvězdárna exkluzivní (soukromou) návštěvu s projekcí pořadu dle vlastního výběru, prohlídkou všech pracovišť a časově neomezené pozorování noční oblohy v kopulích.

Hlavním smyslem působení Štefánikovy hvězdárny je popularizace astronomie. Návštěvníkům nabízí širokou otevírací dobu 6 dní v týdnu po celý rok. Běžnou návštěvu v otevíracích hodinách není třeba předem objednávat.

Termín individuální (V.I.P.) prohlídky je sjednáván individuálně a je možné jej přesouvat (odkládat) s ohledem na počasí. Po celou dobu se návštěvníkům věnuje profesionální astronom.

Individuální prohlídka hvězdárny nabízí:

  • individuální pozorování oblohy velkými dalekohledy – průvodce – profesionální astronom, se návštěvníkům po celou dobu věnuje, vyhledává objekty a podává výklad přizpůsobený zájmu návštěvníků. Lze pozorovat jak planety, či Měsíc, tak i vzdálenější objekty – dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie.
  • fragment železného meteoritu Sichote-Aliň o hmotnosti 5,5 až 7 g jako dárek
  • projekce naučného pořadu z produkce hvězdárny dle výběru návštěvníků
  • stálou expozici věnovanou přehledu astronomie, historii, astronomickým přístrojům a fyzice doplněnou interaktivními exponáty, fyzikálními pokusy a multimediálním obsahem
  • tematickou výstavu v historickém prostoru přízemí budovy
  • obdržíte dárkový certifikát, jehož platnost je půl roku

O kouzelné pastelce II – Ťuldova dobrodružství na planetách

Kreslená animovaná pohádka s vesmírnou tématikou je vhodná pro děti od 6 do 10 let.
Praha 1, Praha

Na výlet do vesmíru

Vesmírné putování po objektech Sluneční soustavy i jejího okolí v naučném pořadu pro děti.
Praha 1, Praha

S Ufonkem mezi hvězdami aneb o vesmíru pro nejmenší

Přijďte s dětmi na zábavný a akční naučný program, který běžně uvádíme jen pro školy.
Praha 1, Praha

Částečné zatmění Měsíce – květen 2023

V pátek 5. května 2023 vyjde Měsíc v úplňku poněkud tmavší na svém levém okraji. Bude totiž probíhat tzv. polostínové zatmění Měsíce.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně

Štefánikova hvězdárna na vrcholu Petřína v Praze nabízí po celý rok veřejná pozorování denní a noční oblohy. Pozorování vesmírných objektů jsou doprovázena odborným výkladem zaměstnanců a demonstrátorů hvězdárny. Nachází se zde také nová expozice – Muzeum meteoritů.
Praha 1, Praha

Reon Argondian – Magická jeskyně

Kousek pod vrcholem Petřína se nachází dům zarostlý břečťanem. Jeho zdi jsou pokryty maskami a vedle dveří zírá na kolemjdoucí démonický chrlič. Uvnitř třípatrové budovy se nachází galerie plná magických obrazů a plastik ve stylu l'art visionaire.
Praha 1, Praha

Zahrada Květnice na pražském Petříně – potěšení pro milovníky trvalek

Na vrcholu pražského Petřína s jediných vchodem z odbočky z Růžového sadu k restauraci Nebozízek se nachází jedna z nejpůvabnějších pražských zahrad – Květnice. V roce 2019 byla zahrada kompletně zrevitalizovaná.
Praha 1, Praha

Rosarium – Růžový sad na Petříně

Růže v Růžovém sadu na vrcholu Petřína v Praze jsou vysázeny na třech pravidelných plochách jako elipsa, kruh a rozevřený vějíř. Na ploše cca 6 hektarů je vysázeno na 7 800 exemplářů růží. Na první pohled mezi nimi vynikají růže pnoucí u bílých konstrukcí.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a hotel Nebozízek

Nachází se uprostřed Petřínského parku s krásným výhledem na Prahu.
Praha 1, Praha

Restaurace Petřínské terasy

Restaurace Petřínské terasy se nachází na jednom z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst starobylého města Prahy. Nachází se uprostřed východního svahu Petřínského kopce s naprosto neopakovatelným výhledem na celou Prahu.
Praha 1, Praha

Cukrárna U Knoflíčků

Cukrárna, kavárna a výrobna nebesky sladkých dobrot U Knoflíčků se nachází na Malé Straně nedaleko lanovky na Petřín. Nabízí domácí výrobu dortů a dezertů.
Praha, Praha

Restaurace Noi

Restauraci najdete na Malé Straně jen pár kroků od stanice lanové dráhy na Petřín. NOI nabízí hostům autentickou thajskou kuchyni v krásném prostředí a s kvalitním servisem.
Praha 1, Praha