Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Gurmánská turistika
Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou – to je Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. Pracovníci zde poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace i podpory vinohradnictví a vinařství.
Nové centrum se nachází přímo ve Valticích v blízkosti vinařské školy, která je majitelem budovy z první republiky a navazující přístavby. Nejcennější část původní budovy zůstala zachovaná, zbourána byla pouze pozdější nekvalitní přístavba. K dispozici je velký sál s jevištěm, archiv, zasedací místnost i kanceláře. Prostory jsou navržené tak, aby vyhovovaly nejen pro školení, degustace, ale i skladování vzorků vín a pořádání kulturních akcí.
 
Zemědělská škola vznikla ve Valticích už ve druhé polovině 19. století. Učit se tam začalo v roce 1873 a po různých proměnách se z ní novodobě stala škola zaměřená na vzdělání odborníků na víno.

V areálu vznikne také nová vinice, která bude ukazovat nové trendy ve vinohradnictví a poslouží odborné i laické veřejnosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 6. 2019
1.5.
27.10.
Písečný svět v Lednici

Písečný svět v Lednici

Lednice, Jižní Morava
27.4.
14.9.
Běhej lesy 2019

Běhej lesy 2019

Sněžné, Vysočina
11.7.
Valtická barokní noc na zámku Valtice

Valtická barokní noc na zámku Valtice

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí