Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Dobčické rybníčky - originální ubytování v dřevěných chatičkách

Dobčické rybníčky - originální ubytování v dřevěných chatičkách

Ubytování
Originální „glamping“ ubytování v dřevěných chatičkách situovaných na vodní hladině a ve stromech vám nabídnou nevšední zážitek. Chatičky na vodní hladině jsou postaveny na dubových pilotách, obklopeny vodou, s prostorným molem a haltýřem pro vaše rybářské úlovky.
Chatičky jsou v zájmu autenticity bez přívodu elektřiny. K vytápění a ohřevu vody v bojleru slouží kamna s varnou plochou, užitková voda k osprchování se čerpá ruční pumpou uvnitř chatičky přímo z rybníků.

Chatičky jsou vybaveny solárními lampami a ručními lucerničkami. Pitná voda je zajištěna v kanystrech, veškeré ložní prádlo, ručníky a dřevo na topení zajišťují provozovatelé. WC má každá chatička své a to v originálních „kadibudkách“ na břehu rybníka. Ke každé chatičce náleží také velké ohniště s grilem.

Chatička Verunka je umístěna na rybníku „Písařský“ a krom možnosti využití voru a stylové loďky je zde také ostrůvek s grilem a koupacím sudem (vodní saunou), lednicí a plážičkou, který je možno využít nejen za nepříznivého počasí.

Chatičky Madlenka a Amálka jsou umístěny na rybníku „Lipanovický“ a krom možnosti využití voru je zde také ostrov se zázemím a stylovou saunou, která je hostům k dispozici po celý rok. Oba rybníky, horní „Lipanovický“ i dolní „Písařský“, jsou skvěle zarybněny a poskytnou vám nerušený rybářský zážitek. Hosté si mohou k pobytu objednat také snídaně nebo polopenze. Pokud se chystájí na výlet, dostanou svačinu nebo piknikový koš do přírody.

Okolní krajina vybízí k mnoha letním i zimním aktivitám. Pouhé dva kilometry od rybníků můžete obdivovat krásy selského baroka v Holašovicích. Za poznáním se můžete vydat do Českého Krumlova , na Lipno nebo na proslulý zámek Hluboká a také neodmyslitelně do okresního města České Budějovice. K cestám na kole vybízí i síť cyklostezek, nedaleko naleznete také sjezdovku Chmelná či Skiklub Rohy.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2019
26.7.
28.7.
Selské slavnosti Holašovice 2019

Selské slavnosti Holašovice 2019

Jankov, Jižní Čechy
13.11.
18.3.
Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky zámku Hluboká

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
14.2.
7.3.
Divadelní prohlídky v pivovaru Budvar

Divadelní prohlídky v pivovaru Budvar

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Horní Chrášťany

Pivovar Horní Chrášťany

Netolice, Šumava
Holašovická hospoda

Holašovická hospoda

Jankov, Jižní Čechy