Úvod > Kalendář akcí > Sezóna na znojemském hradě začíná
Sezóna na znojemském hradě začíná
"> "> "> "> ">
28.4.
1.5.
+ Přidat foto

Sezóna na znojemském hradě začíná

Kdy 28. duben 2018 - 1. květen 2018 Výstavy
V letošním roce bude znojemský hrad společně s rotundou sv. Kateřiny pro veřejnost otevřen v sobotu 28. dubna a brány hradu se opět zavřou posledního září.
Součástí prohlídkového okruhu hradu jsou stálé expozice "Noblesa křehkého dekoru", „Nejen ze života panské společnosti“ a krom historického nábytku je jedna z hradních místností věnována dílu znojemského sochaře Hugo Lederera.
 
Instalujeme také novou výstavu (15. 6. - 30. 9. 2018), která je druhou ze tří výstav k 140. výročí znojemského muzea, s názvem Za starých časů. Návštěvníci zde uvidí věrnou rekonstrukci pracovny kustoda muzejních sbírek, zásadní osobnosti v dějinách muzea, Antona Vrbky a fotografické a další dokumenty o někdejších podobách muzejních expozic a výstav. Ke zhlédnutí budou samozřejmě i některé předměty ze starých muzejních sbírek.
 
Pro letošní rok Jihomoravské muzeum připravilo také zpestření prázdninového programu pro rodiny s dětmi „Hradovánky“ s tradičními kostýmními prohlídkami a tvůrčími dílničkami. Letos na děti čeká nově Středověký cirkus - zábavné odpoledne plné kejklí a legrácek v historických kostýmech jistě vtáhne děti  do hry a zábavy. Návštěvníky také čeká šermířské vystoupení, které by nemělo na žádném hradě chybět.
 
V letošní sezóně bude po několika letech zpřístupněno spodní nádvoří znojemského hradu. Návštěvníci mohou opět nahlédnout do hradního lapidária i navštívit vyhlídku „4 roční období v Podyjí“ - zabarvená skla zde tónují krajinu dle ročních dob, nazývanou také „Masarykova vyhlídka“, kterou v roce 1924 osobně T. G. Masaryk navštívil.
 
Otevírací doba je každý den mimo pondělí a to od 9 do 17 hodin. Cena vstupného do obou objektů zůstává stejná jako v loňském roce.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 4. 2018