!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Živý Betlém u Lorety
Hudební a divadelní akce

Živý Betlém u Lorety

Kdy 25. prosinec 2020 15:00 - 16:30
Příběh starý 2000 let znovu ožívá na balustrádě pražské Lorety za zvuků zvonkohry. V 15:00 a 16:00 se sejdou k jeslím pasáčci, děvečky i Tři králové. Akce se koná před pražskou Loretou.
Příběh starý 2000 let o narození Ježíška poskládaný z lidových her vánočních a doplněný koledami hráváme každoročně ve zlaté bráně katedrály svatého Víta na Pražském hradě. Každoročně však s Živým Betlémem zavítáme i do jiných měst na vánoční slavnosti, trhy a podobně. Na začátku se postavy scházejí ze tří stran za zpěvu koled a poté jednotlivé skupinky - Tři králové, děvečky, pastýři přistupují k jesličkám aby se poklonily Ježíškovi. Všemu přihlíží Anděl a Ďábel, svádějící zde nad jesličkami boj o budoucnost lidstva. V roce 2016 vzhledem k nesmyslným pseudobezpečnostním opatřením na Hradě opouštíme po deseti letech (jak pevně věříme pouze dočasně) Hrad, a hrajeme u Lorety a u Týnského chrámu.

Loreta sama bude 25.12. pro veřejnost uzavřena, až v 19.00 bude zde slavná mše svatá.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 9. 2020