Úvod > Kalendář akcí > Varhanní putování z kláštera do Lorety
Varhanní putování z kláštera do Lorety
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
18.6.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Varhanní putování z kláštera do Lorety

Speciální komentované prohlídky plné hudby, které návštěvníky nejprve zavedou do kapucínského kláštera naproti Loretě. Zblízka si prohlédnou nejen kostel a jeho zajímavé moderní varhany, ale budou moci nahlédnout i do míst, kam normálně běžní návštěvníci nemohou.
Půvabný rajský dvůr a klášterní zahrada nabídnou pohledy na neznámá pražská zákoutí. Z ticha kláštera se návštěvníci vydají do Lorety na protější straně náměstí, kde se jim dostane výkladu o historii tohoto významného poutního místa, se zvláštním akcentem na hudební tradici. Poté si budou moci přímo na kůru prohlédnout pozoruhodné barokní varhany kostela Narození Páně, vyhledávaný koncertní nástroj. Historií kapucínských i loretánských varhan návštěvníky provede regenschori, hudební redaktor a pedagog Radek Rejšek. Účastníci prohlídky se mohou těšit samozřejmě i na ukázky varhanní hudby. Cestou na kůr uvidí nově zrestaurovanou levou oratoř, která běžně není návštěvníkům přístupná. Po skončení komentované prohlídky je možno si volně prohlédnout celý areál Lorety včetně klenotnice a sezónní výstavy.

Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi (doporučený věk od 8 let).

Každý účastník akce dostane na památku malý dárek.

Po skončení komentované prohlídky je možno si volně prohlédnout celý areál Lorety včetně klenotnice a sezónní výstavy Pax et Bonum.

Počet účastníků jedné prohlídky je omezen na 20 osob z důvodu prostorových možností na varhanní kruchtě.