!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava Záhadné pouto
Záhadné pouto na náměstí Míru
"> Záhadné pouto na náměstí Míru "> Záhadné pouto na náměstí Míru
1.5.
29.5.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava Záhadné pouto

Kdy 1. květen 2021 – 29. květen 2021
Výstava Záhadné pouto na náměstí Míru popisuje mystické a záhadné pouto, které se po staletí vyvíjelo mezi českým a židovským národem. Krásné ilustrace studentů Sutnarky a poutavý text hebraisty R. Řeháka představují mnoho historických událostí, které formovaly vztah České republiky a Izraele.
V termínu od 1. do 29. května proběhne na náměstí Míru venkovní výstava o historii vztahů mezi Izraelem a Českou republikou. Vzájemné vztahy mezi českým a židovským národem přibližuje expozice na několika vybraných událostech a málo známých fenoménech od prvních dokladů českého jazyka v hebrejských rukopisech až po znovunavázání diplomatických vztahů po sametové revoluci v roce 1990.

Text výstavy je doplněn poutavými ilustracemi, které zaujmou na první pohled svou neotřelostí.

Námět a texty sestavil kurátor výstavy, hebraista a diplomat Robert Řehák. Kresby a grafické zpracování vytvořili studenti ateliéru Mediální a Didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni pod vedením ilustrátorky Renáty Fučíkové.

Projekt Záhadné pouto vznikl pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Dish

Dish

Praha 2, Praha
The Bistro

The Bistro

Praha 2, Praha
Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha