Úvod > Co chcete dělat? > Venkovní hra Putování Prahou 2 – Sokol
Památky

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Sokol

Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Sokol. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Kde? Vinohrady, Nové Město, Vyšehrad. Projdete zajímavá místa spojená se sokolskou minulostí i současností, poznáte významné osobnosti spolku nejen tělocvičného. Připomenete si 160. výročí založení Sokola.
  • Trasa má 10 zastávek,
  • je dlouhá přibližně 5,4 km,
  • projdete ji přibližně za 2 hodiny.
Od nejstarší sokolovny na rohu Sokolské a Žitné se vydáte k největší sokolovně na Vinohradech, poznáte i sokolovnu pod legendárním Vyšehradem. Seznámíte se s osobnostmi zakladatelů Jindřicha Fügnera a Miroslava Tyrše, ale i s dalšími významnými sokoly, např. generálem Aloisem Eliášem. Poznáte, co měl se Sokolem společného Josef Mánes, jak Sokolu přál prezident T. G. Masaryk i jak sokolové pomáhali své zemi v odboji a na co upomíná Památný den sokolstva. Na poslední zastávce u pomníku Karoliny Světlé na Karlově náměstí se dozvíte, jak vznikl ženský Sokol. Dozvíte se mnohé o místech na trase a zabavíte se luštěním hádanek a odpovídáním na kvízové otázky. Za správné odpovědi budete sbírat body.

Vyrazte sami, s rodinou nebo s přáteli. S chytrým telefonem, nebo s otázkami na papíře. Dokument k vytištění najdete na webu nebo si jej vyzvedněte v informačním středisku úřadu MČ Praha 2. Trasu můžete projít i po částech. Účast je zdarma a pokud dokončíte trasu do konce srpna a nasbíráte dostatek bodů, můžete se zúčastnit soutěže o věcné ceny. Doporučujeme, registrujte se na webu a vyplňte své odpovědi sami. Získáte tak možnost účasti i ve velké soutěži v rámci Roku Dvojky, kde se do konce října započítávají body i z jiných tras.

 

Provozovatel

Městská část Praha 2

náměstí Míru 600/20
Praha 2
120 39 Praha 2
Tel.:
+420 236 044 165
Email:
putovani@praha2.cz
WWW:
https://putovani....
GPS:
50,075211 14,435144
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek Praha

Praha 2, Praha
The Bistro

The Bistro

Praha 2, Praha
Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha