Úvod > Co chcete dělat? > Venkovní hra Putování Prahou 2 – Milada Horáková
Památky

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Milada Horáková

Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Milada Horáková. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Kde? Vinohrady, Nové Město, Vyšehrad. Místy kde se tato významná osobnost 20. století narodila, vyrůstala, studovala, provdala a kde je uctěna její památka.
*Trasa má 9 zastávek, *je dlouhá přibližně 6 km, *projdete ji přibližně za 2 hodiny.

Od rodného domu s novou pamětní deskou se projdete dalšími místy po Vinohradech, kde byla Milada, rozená Králová, pokřtěna, vyrůstala, chodila do škol a vdala se. Na Novém Městě a Vyšehradě je pak uctěna památka této právničky, političky, bojovnice za práva žen a za svobodu, která přežila nacistické vězení, ale byla zavražděna komunisty. Cestou si připomenete důležité střípky z jejího života, dozvíte se mnohé o místech na trase a zabavíte se luštěním hádanek a odpovídáním na kvízové otázky. Za správné odpovědi budete sbírat body.

Vyrazte sami, s rodinou nebo s přáteli. S chytrým telefonem, nebo s otázkami na papíře. Trasu můžete projít i po částech. Účast je zdarma a pokud dokončíte trasu do konce května a nasbíráte dostatek bodů, můžete se zúčastnit soutěže o věcné ceny.

Doporučujeme, registrujte se na webu a vyplňte své odpovědi sami. Získáte tak možnost účasti v celkové soutěži v rámci Roku Dvojky.

 

Provozovatel

Městská část Praha 2

náměstí Míru 600/20
Praha 2
120 39 Praha 2
Tel.:
+420 236 044 165
Email:
putovani@praha2.cz
WWW:
https://putovani....
GPS:
50,075211 14,435144
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek Praha

Praha 2, Praha
The Bistro

The Bistro

Praha 2, Praha
Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha