Úvod > Co chcete dělat? > Venkovní hra Putování Prahou 2 – Anthropoid
Památky

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Anthropoid

Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Anthropoid. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Připomenete si 80. výročí událostí, které utvářely naše dějiny. Kde? Vinohrady, Nusle, Nové Město. Připomenete si příběh parašutistů a projdete zajímavá místa spojená s osudy lidí, kteří jim pomáhali.
Na devíti zastávkách je představen příběh parašutistů od rozhodnutí, výcviku a seskoku, až po atentát, nacistický teror a hrdinný poslední boj. Zároveň jsou na představena místa a lidé, kteří za pomoc parašutistům zaplatili svým životem i s celými rodinami. Putování zahajuje na náměstí Míru, kde v divadle působila Anna Letenská.

Dále si na Vinohradech připomeneme jména jako manželé Bergauerovi, Sobkovi, Brychovi, Bradáčovi, v Nuslích pak Bautzovi. Trasa pokračuje na Novém Městě, kde vzpomeneme na sokolského odbojáře Zelenku Hajského a jeho syna i na pravoslavné duchovní, kteří zajistili parašutistům úkryt – Petřek, Čikl, Gorazd a další. Trasa končí u kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, kde je dnes Národní památník hrdinů heydrichiády i další připomínky jejich osudu. Cestou budete poznávat zajímavosti, odpovídat na otázky a sbírat body.
  • Trasa má 9 zastávek,
  • je dlouhá přibližně 7,2 km,
  • projdete ji přibližně za 2,5 hodiny.
Vyrazte sami, s rodinou nebo s přáteli. S chytrým telefonem, nebo s otázkami na papíře. Dokument k vytištění najdete na webu nebo si jej vyzvedněte v informačním středisku úřadu MČ Praha 2. Trasu můžete projít i po částech.

Provozovatel

Městská část Praha 2

náměstí Míru 600/20
Praha 2
120 39 Praha 2
Tel.:
+420 236 044 165
Email:
putovani@praha2.cz
WWW:
https://putovani....
GPS:
50,075211 14,435144
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek Praha

Praha 2, Praha
The Bistro

The Bistro

Praha 2, Praha
Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha