Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Vyšehradský advent – magické Vánoce
Společenské akce

Vyšehradský advent – magické Vánoce

Vánoční festival plný tradic, zábavy a pohody v areálu pražského historického Vyšehradu. Po celý den jsou připraveny různé vánoční atrakce pro všechyn návštěvníky od malých až po seniory. Připravená je zábava úplně pro každého.
Vyšehradský advent se setkal v minulém ročníku s velký ohlasem a navštívilo ho přes 16 tisíc návštěvníků. Rádi bychom i tento rok navázali na předešlý ročník a nabídli návštěvníkům možnost zastavit se v předvánočním shonu a vychutnat magickou sílu a klid tohoto místa, jenž je spjato s historií českých dějin. Umožní lidem utéct od hluku města a znovu objevit tak pozapomenuté kouzlo vánočního času.

Advent na Vyšehradě se koná o třetím adventním víkendu 15. a 16.12. , po celý den jsou připraveny různé vánoční atrakce pro všechny návštěvníky od malých až po seniory.

Centrálním prostorem akce je plocha bývalé královské akropole s objektem Starého purkrabství, ve kterém se nachází mj. víceúčelový sál, restaurace.

Lidé si mohou užít vánoční jarmark, kejklíře, harmonikáře, komentované prohlídky vyšehradských památek, adventní koncerty, kostýmovou výstavu, divadelní představení, je zde i velmi bohatý program pro rodiny s děti. Budou si moc nakoupit netradiční dárky, ale sami jej také vyrobit či si společně zazpívat vánoční koledy třeba s Bárou Basikovou a dětmi z dětského souboru.

Vyšehrad je místem s velkou symbolikou a pozoruhodnou historií spojenou s legendami z počátků českých dějin. Starodávné hradiště, poté barokní pevnost, dnes areál s nádherným parkem a národním pohřebištěm. Je to přívětivá a tajemná lokalita mnoha podob, a obzvlášť krásná v zimním období, kdy sem nedopadá rušnost a stres města. Kouzlo vánočního času zde dostane úplně jiný rozměr než v centru města.

Komentovaná prohlídka Vyšehradu

Procházka areálem Vyšehradské pevnosti s návštěvou zdejšího hřbitova. Pojďte se s námi projít touto tajuplnou národní památkou.
Praha, Praha

Za pokladem kněžny Libuše – hra pro rodiny s dětmi

Proměňte s námi svoji procházku po legendárním Vyšehradě. Objevte místo, odkud je možné vstoupit do vyšehradské skály, ve které je poklad schovaný.
Praha 2, Praha

Vánoční cyklojízda

Cyklistický výlet.
Praha 2, Praha

Ukradené Vánoce

Jaké by to bylo mít Vánoce po celý rok?
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice – objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Vyšehradská pevnost se začala stavět roku 1654 na základě rozhodnutí císaře Ferdinanda III. Kasematy se nacházejí po obou stranách Cihelné brány, pravá část chodeb ústí do podzemního sálu zvaného Gorlice, který měl sloužit vojákům jako sklad potravin a munice.
Praha 2, Praha

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo – v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.
Praha 2, Praha

Zajímavé příběhy – osobní audio průvodce

Procházka nemusí být nudná, ani když jdete po místech, která již znáte. Najdete dělovou kouli ve zdi rotundy sv. Martina? Víte, jaké se platilo mýto na Karlově mostě? Na vycházku můžete vyrazit kdykoliv. Nic nemusíte číst, ani ručně v mobilu spouštět. Stačí jít vlastním tempem a poslouchat.
Praha 2, Praha

Leopoldova brána na Vyšehradě

Brána postavená v roce 1669 v raně barokním stylu nese jméno rakouského císaře Leopolda. Brána je ozdobena štítem s římsami nesoucími kamenické artefakty v podobě dvou ležících lvů a třemi erby z pískovce.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Vinice Vyšehradské kapituly

Připomínkou dávné tradice pěstování vína na Vyšehradě je vinice v zahradě Nového děkanství.
Praha 2, Praha

Vinice Albertov

Vinice obnovená v roce 2009 navazuje na to nejlepší z vinařských tradic.
Praha 2, Praha

Restaurace Rest. sním či jím

Restaurace Rest. se nachází na Podolském nábřeží, na pravém břehu Vltavy pod Vyšehradem.
Praha 4, Praha

Holiday Inn Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu přímo u Kongresového centra Praha s výbornou dostupností do centra Prahy.
Praha 4, Praha