Úvod > Kalendář akcí > Festival divadla a hudby Vyšehraní 2019

Festival divadla a hudby Vyšehraní 2019

Kdy 25. duben 2019 - 14. červen 2019 Festivaly
Festivalový divadelní soubor „Jedeme k vám“ uvádí k 30. výročí Sametové revoluce opakovaně představení s názvem „vévévé.československo.cs“. Právě tak sametově se multižánrový festival divadla a hudby Vyšehraní stěhuje z Vyšehradu na Žižkov!
Od 25.dubna do 14.června 2019 je festival připraven na nové adrese: Žižkostel, Náměstí Barikád 1, Praha 3. Hlavní program Vyšehraní 2019 začíná 12.5. v 17.00 benefičním koncertem Tomáš Berka /1968-2018/.

Na svého kolegu přijdou zavzpomínat Vokobere - Jiří Vondráček, Petr Kocman,
Ivan Hlas trio, Lenka Slabá, Karel Macálka, Pavel Fischer, Petr Kadlček a Natural a Corpus Delicti a další.

V dlouhodobém programu se na diváky se těší: Michal Prokop, Diva Baara, Yellow Sisters, Luboš Andršt, Luboš Pospíšil, Peter Lipa Band, Bára Hrzánová, Epydemye, Pětník, Lenka Slabá, Petr Kocman,  Helena Maršálková, Marcela Voborská, Dušan Vančura, Oskar Petr, Linda Finková, Slávek Janoušek, Martina Trchová, Mário Bihári,Václav Koubek a mnoho dalších..
 
Program je připravený napříč žánry. Zahrnuje prvky folk&country, etna, rockové hudby i jazzu. 16. ročník s podtitulem „On the road“  přináší řadu koncertů a divadel pro děti i dospělé.
 
Ve spolupraci s Nadací Jedličkova  ústavu vzniklo představení „ Díky, Rudolfe…“ k 150. výročí narození MUDr. Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu. Toto krásné představení je vhodné pro větší děti i pro dospělé.

I doprovodný program je velmi pestrý. Na dopoledne je připraveno 58 didaktických divadelních představení pro děti a mládež od mateřských až po střední školy.
Pro mimopražské školy je připraven výlet na Vítkov s interaktivní hrou a kvizem „Praha“.Vyšehraní též oslaví Den dětí bohatým programem.
 
Festival je multižánrový s bezbarierovým přístupem.Disponuje vlastním občerstvením i pro vegany a bezlepkové staravování. Akce je určena všem věkovým kategoriím i všem sociálním skupinám obyvatel, čemuž odpovídají i ceny vstupenek.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 4. 2019