Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídkové okruhy Tváře Vyšehradu – informační centrum Špička
Prohlídkové okruhy Tváře Vyšehradu – informační centrum Špička
"> "> Vyšehrad "> informační centrum Špička "> Podolské kasematy "> Štulcovy sady "> Slavín "> Královská a knížecí akropole
Přidat foto
Památky

Prohlídkové okruhy Tváře Vyšehradu – informační centrum Špička

Informační centrum, prodej suvenýrů a začátek prohlídkových okruhů Tváře Vyšehradu dle aktuálního programu.

Královský hrad
Prohlídkový okruh zaměřený na nejstarší historii a pamětihodnosti Vyšehradu spojené s českými panovníky a vyšehradskou církevní kapitulou. Během prohlídky navštívíte pozoruhodný kostel Stětí sv. Jana Křitele a fragmenty baziliky sv. Vavřince. Poznáte, jak ve středověku vypadala knížecí a královská akropole s kamenným románským mostkem a vyšehradské opevnění s bránou Špičkou.
 
Barokní pevnost
Prohlídkový okruh zaměřený na vojenskou minulost Vyšehradu a jeho úlohu v rámci pražského opevnění. Během prohlídky navštívíte Martinské kasematy, tajemné podzemní chodby budované v rámci bastionového opevnění. Poznáte vyšehradské brány a také nově otevřené Podolské kasematy přestavěné za druhé světové války na protiletecké kryty.
 
Národní symbol
Prohlídkový okruh zaměřený na báje a pověsti spojené s počátky české státnosti. Během prohlídky poznáte vyšehradské parky a pozoruhodné příběhy zdejších soch a pomníků. Dozvíte se o bohaté stavební činnosti vyšehradské kapituly spojené se jmény vlasteneckých proboštů Václava Štulce a Mikuláše Karlacha. Nevynecháte ani vyšehradský hřbitov s monumentální hrobkou Slavín. 

Zobrazit více